Gözler Vücudunuzun Aynasıdır

24.07.2014
97
Gözler Vücudunuzun Aynasıdır

gozler-vucudunuzun-aynasidirYüzde yaşlanma çok dinamik bir süreç. Bunun sonucu olarak yüzde her yaş dönemine özgü,  farklı bölgelerde değişiklikler ortaya çıkmaktadır. İlk yaşlanma belirtileri göz ve çevresinde ön planda gözlemlenir

Op. Dr. Cihangir Toraman

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yüzdeki yaşlanmayı gösteren değişiklikler ilk önceleri kaz ayakları, alın çizgilerinde belirginleşme, göz kapaklarında torbalanmalar ardından alt ve üst göz kapağı ve kaşlarda düşme olarak öne çıkar. Bu bozuklukların düzeltilmesinde Botox, Hyaluronik asit gibi çok uzun zamandır kullanılan araçlar dışında dünyaca kabul edilmiş ve FDA onaylı cihazlar sayesinde kişinin ihtiyacına göre yapılan uygulamalarda çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Örneğin 30-40‘lı yaşlarında bir hanımda ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma çok fazla değildir, bu yaş grubunda cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ve göz çevresine botoks uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde “ışık dolgusu” da kırışıklıkları açmak için tedaviye eklenir.

Göz çevresine bakım kremleri  kullanın. Gözlerinizi kısmanıza neden olan mimikleri mümkün olduğunca kullanmayın, hatta  bunu görmek için ayna karşısında deneme yapabilirsiniz. Işıktan rahatsız oluyorsanız mutlaka gözlük kullanın. Uyku ve beslenme düzeninize dikkat edin.TV, bilgisayar, notebook ve akıllı telefonlar gibi ışın yayan  aletlere fazla bakmaktan kaçının. Haftada bir kez zaman ayırıp göz çevresine bakım yapmalı ve cildinize uygun dinlendirici maskeler uygulamalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.