Gülüşünüzü Adım Adım Yenileyin

07.08.2014
63
Gülüşünüzü Adım Adım Yenileyin

4Yavaş yavaş uygulanan diyetler, fit görünmek için yapılan sporların hepsi dış görünümümüzün iyi olması için ve sağlıklı olmak için yapılıyor. Vücut şeklimizin iyi ve sağlıklı olmasının yanında dişlerimizin de harika olması önemli. Farklı, dikkat çekici gülüşlere sahip olmak diş estetiğinde gelişen teknolojiyle çok kolay. Işıl ışıl, canlı, karakterinize uygun dişler ve gülüşler için dişlerdeki şekil bozuklukları gideriliyor, dişler beyazlatılıyor, botoksun mucizevi etkilerinden faydalanılarak estetik gülüş tamamlanıyor.

Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Diş Etlerindeki Pürüzler Ortadan Kaldırılarak İlk Adım Atılıyor

Günümüzde ağız ve diş sağlığını ilgilendiren tedavi uygulamaları dışında, estetik amaçlı uygulamalar da sıklıkla yapılıyor. Diş etlerindeki bozuklukların giderilmesiyle pek çok kişi psikolojik açıdan kendini daha iyi hissediyor, sorunun giderilmesi sayesinde günlük hayatlarında daha rahat ediyorlar.

Dişlerden daha baskın öne çıkan diş etleri ya da asimetrik diş eti görünümleri, estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan Gingivoplasti yardımıyla düzeltilebilmektedir. Lokal anestezi uygulanarak, lazerle fazlalık olan diş eti kısmı çıkarılarak, gerekirse ardından uygulanacak laminate porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenlerle beklentilerin üstünde sonuçlar alınabilmektedir. Kadınların yakından tanıdığı bir estetik uygulama olan botoks da, artık diş estetiğinde güvenle kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde, diş etlerindeki görsel kusurlar etkisiz hale getirilebilmektedir. Gülümserken diş etlerinin görünmesi durumunda, burun deliğinin altındaki iki noktaya botoks uygulanarak, üst dudağın bir miktar aşağı inerek diş etlerinin baskın olan görünümü giderilebilmektedir.

Dişlerdeki Kırık, Ayrık Gibi Şekil Bozuklukları Bonding Yöntemiyle Gideriliyor

Hemen hemen tüm yaş gruplarına uygulanabilen Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanır, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde giderilir. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılır, dişler arası boşluklar kapatılır, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün olur. Bu yöntemde seans süresi yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürüyor. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Diş Beyazlatma Yöntemiyle Yeni Gülüşünüz Tamamlanıyor

Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ı oranı şığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatmin olmakta, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.