Güneş Cilt Kanserine Neden Olabilir

24.06.2014
103
Güneş Cilt Kanserine Neden Olabilir

gunes-cilt-kanserine-neden- olabilirBronzlaşma uğruna hem sağlığımızdan, hem paramızdan oluyoruz. Bronzlaşma, güzelleşmenin bir yolu gibi görülüyor, oysa bronzlaşma güneş yanığıdır ve deri hücrelerinin hasar gördüğünün işaretidir.

Dr. Sinan Akkurt

Biorezonans Uzmanı

Güneşlenmek cildi yaşlandıran, hasar görmesine sebep olan bir eylemdir. Özellikle yaz aylarında plajlarda bronzlaşma için uzun zaman güneşe maruz kalan kişilerin kansere yakalanma riskleri fazladır. Beyaz tenli bayanların bronzlaşma isteği duyması, ancak ciltlerinde koyu renk pigmentleri bulunmadığı için bunun mümkün olması söz konusu değildir. Uzun süre güneş altında kalmak cilt kanserine neden olabilir. Deniz ya da havuzdayken geçirdiğiniz zaman dilimi hem sağlığınızı korumanız, hem de vücudunuzun renk değişimini eşit oranda yaşaması için yeterlidir.

Güneşte kalınan süreden sonra vücuda uygulanacak güneş sonrası bakım kremlerinin de büyük önemi vardır. Tercihin doğal içerikli ürünlerden yana kullanılması gerekir. Bu kremler cilde kaybettiği nemi geri kazandırır ve deri soyulmasını engeller.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.