Güzel Kaşlar İçin: Microbleeding

Güzel Kaşlar İçin: Microbleeding

Günümüzde kıl atışı ya da kıl çizimi olarak adlandırılan Microbleeding uygulaması doğal olduğu için özellikle tercih ediliyor. Burada önemli olan doğru kaşı çizdirdikten, kişi şeklini beğendikten sonra aynısının yapılmasıdır.

Berrin Kazgan

Kalıcı Makyaj Uzmanı

Kaş zorunlu ya da keyfi olarak şekillendirilmek istenebilir. İhtiyacı olan, şeklinden memnun olmayan, geçirdiği kaza sonucu izi kalan veya kaşında boşluk olan, kemoterapi tedavisi sonucu kaşları dökülen, kaş ve kirpiği olmayan kişilerin eyeliner şeklinde kirpik dipleri belirginleştirilebilir ya da kaşları doğal kıl görüntüsüyle şekillendirilebilir.

Kıl atışı ya da kıl çizimi denilen Microbleeding işlemi; kemik ve kaş yapısı korunarak kaştaki seyreklikleri doldurma uygulamasıdır. Derinin çok altına enjekte edilen boyama-tarama tekniği veya makine iğneleri ile yapılan dövme tekniği değildir. Tamamen kıl görüntüsünde, doğal olduğu için kişiler rahatça kullanılabilir. Çoğu kişinin kaşını yaptırdığı belli bile olmaz.

Çünkü Microbleeding; epidermis ile dermis tabakasına arasına yapılan yüzeysel bir işlemdir. Kullanılan boyalar su bazlı, doğal bitkiseldir. Ömür boyu kalan işlemler değildir. Su ve hava aldığı için daha çabuk açılan işlemlerdir. Sanılanın aksine dövme değildir… Dövme derinin çok altına yapılan bir uygulamadır. Manuel olarak renk pigmentlerini kaşa tek teke kıl atışı yönünde yerleştirme işlemidir.

Ayna ile barışmak için…

Makine ile yapılan işlem derinin çok altına uygulama olduğu için uzun sürelidir ve kullanılan boyalarda çok önemlidir. Simsiyah veya zaman içinde rengi dönmüş kaşlar ortaya çıkabilir. Eski teknik ile yapılan işlemlerde kişiler o kaşları kaderleri gibi taşımak zorunda kalırdı. Çünkü sildirme işlemleri çok başarılı değildir. Deri zedelenir. Lazerin okumadığı renkler olduğu için farklı görüntüler oluşabilir. Bu nedenle işlem öncesi çok iyi düşünüp, uzman kişileri yaptırmak gerekir. Uzmana yaptığı işlemler takip edilip, karar verilmelidir. Herkesin beğenisi farklıdır. Koyu- yoğun kaş ya da doğal görünümü tercih eden kişiler vardır. Burada önemli olan kişinin aynaya baktığında kendini nasıl hissettiğidir.

Doğal ve kalıcı

Günümüzde kalın ve koyu kaş tercih edilmiyor. Yapılan kaşlarda lazer ile silinmeye çalışılıyor. Microbleeding uygulaması doğal olduğu için özellikle tercih ediliyor. 1-1.5 yıl kalıcılığı var. Süre ten ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Yağlı ciltte kısa, kuru ciltte daha uzun kalır. İşlem sonrasında kullanılan ilaçlar, kafein ve alkol bile süreyi etkiler. İki veya 3 seans gerekebilir. Seansların arası 3- 6 hafta arası değişir. Genelde iki seans yapılır. Seanslar kontrol amaçlıdır ve ücret alınmaz. Lokal anestezi kremi sonrası 30-40 dakikalık uyuşma süresi sonrasında 20 dakikada işlem tamamlanabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.