Güzelliğinize Düşman Olan Alışkanlıklar

17.10.2012
36
Güzelliğinize Düşman Olan Alışkanlıklar

Gün içerisinde uyguladığınız bazı alışkanlıklar güzelliğinizin kaybolmasına sebep oluyor… Güzelliğinize düşman olan alışkanlar nedir?

———-

Telefonu Yüzünüzle Boynunuz Arasına sıkıştırarak Konuşmak
Sonuçları hiç akla gelmeyen alışkanlıkların başında telefon yüze yaslayarak ya da boyunla yüz arasına sıkıştırarak konuşmak geliyor. Çene çizgisinde akne veya boyun tutulmasına yol açan bu alışkanlığın zararlı sonuçlarından korunmak için telefonun ahizesinin haftada birkaç kez alkolle silinmesi tavsiye ediliyor.

Makyajla Uyumak
Makyajı temizlemeden uyumak ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmek de gözeneklerde tıkanma, yapışan kirpikler ve gözlerde tahrişe neden oluyor. Uzmanlar, makyaj tümüyle silinemese bile rimel, göz kalemi ve farın makyaj çıkarıcı mendillerle temizlenmesini öneriyor.

Arındırıcı Maskeleri Gereğinden Fazla Kullanmak
Yüz için arındırıcı maskeleri haddinden fazla kullanmak da cildin “aşınmasına” ve “tahriş olmasına” yol açıyor. Bu sorunların önüne geçmek için de tek bir arındırıcı ya da temizleyici maske kullanmak cildi ölü hücrelerden temizleme işlemini çok sık yapmamak gerekiyor.

Tırnak Yemek
Küçüklükten kalma bir alışkanlık olan tırnak yemek ise sanıldığı gibi sadece tırnaklara zararlı değil. Mikroplu tırnaklar nedeniyle tırnak derileri ile dişler de bundan büyük zarar görüyor. Tırnak derilerinde enfeksiyona neden olan bu davranış, dış yüzeylerinin de tırtıklı olmasına sebep oluyor. Tırnak yemenin önüne geçmek için düzenli olarak manikür yaptırılması ve tadı acı olan tırnak cilalarının kullanılması tavsiye ediliyor.

Asık Suratlı Olmak
Yüzünüzü asmanız için kaşlarınızı çatmanız gerekir. Kaşlarınızı çattığınız zaman hem iki kaşınızın arasında derin kırışıklıklar oluşur hem de ruhunuzun mutsuzluğu yüzünüzdeki ışıltıyı gölgeler. Belki güldüğünüz zaman da mimik çizgileriniz derinleşir ama gülüşünüzdeki ışıltı onların karşıdan görünmesini engeller.

Az Su İçmek
Vücudumuzun ihtiyacı olandan daha az su içerseniz, cildiniz kurur ve kuru cilt de erken kırışır. Unutmayın bir bardak su içmek cildiniz için en etkili nemlendiriciden bile faydalıdır.

Sürekli Saçlarla Oynamak
Saçları sürekli kıvırmak, döndürmek ve çekiştirmek de onların yağlanmasına ve dökülmesinin başta gelen nedeni. Bu alışkanlığın bırakılmaması ise zamanla saç derisinde yama yama boşluklara sebep oluyor.

Sadece Yüzdeki Makyajı Temizlemek
Sadece yüzdeki makyajın silinmesi, boyun ve göğüs bölgesinin vaktinden önce yaşlanmasına sebep oluyor. Bu yüzden, yüzde kullanılan temizleyici ve nemlendiricinin bu bölgelere de uygulanması gerekiyor.

Zamanı Geçmiş Makyaj Malzemelerini Atmamak
Zamanı geçmiş makyaj ürünlerini kullanmak ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmak ise ciltte çatlaklara, enfeksiyonlara ve gözde tahrişe yol açıyor. Rengi ya da kokusu değişen her türlü malzemenin hemen atılması, her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanılması tavsiye ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.