Hamilelik Döneminde Kambur Olmayın!

06.06.2014
66
Hamilelik Döneminde Kambur Olmayın!

hamilelik-doneminde-kambur-olmayinAnneliğe hazırlığın psikolojik süreci kadar, fiziksel süreci de çok önemli. Hamilelik döneminde alınan kilolar omurganın öne doğru eğilmesine, bunun sonucunda da kalıcı şekil bozukluğuna ve kronik ağrılara neden olmakta.

 Uzm. Dr. İlker Solmaz

Hamilelik döneminde anne adaylarının fiziksel olarak yaşadığı değişikliklerin başında aşırı kilo alımı geliyor. Aşırı kilonun duruş bozukluğuna sebep olduğu, sırt ve bel bölgesi başta olmak üzere eklem ve kas ağrılarına neden olduğu belirtiliyor. Hamilelik döneminin rahat, ağrısız ve duruş bozukluğu problemi yaşanmadan atlatılabilmesi için hamilelik öncesinde uygulanan koruyucu tedavi yöntemi Profilaktik Proloterapi uygulanmalıdır. Gebelikte anne adayının vücudunda birçok fizyolojik değişiklik meydana gelir, bunlardan en önemlileri; omurga, kas ve iskelet sisteminde yaşanır. Gebe kadında vücut ağırlığının giderek artması, kas ve eklemlerde kronik ağrılara, çeşitli duruş bozukluklarına ve ileride kamburluğa kadar uzanan rahatsızlıklara sebep olur.

Koruyucu Tedavi Rahat Bir Hamilelik Sunuyor

Dünyada 1930 yılından beri hasarlı dokuların tedavisinde uygulanan koruyucu tedavi yöntemi enjeksiyon uygulaması Profilaktik Proloterapi ile omurga kemikleri arasında bulunan dokular ve omurgayı saran, dik durmasını sağlayan bağlar güçlendirilmekte. Bu dokularının güçlendirilmesi ile;  hamilelikteki kilo alımına bağlı oluşan omurgadaki eğilme ile gelişen şekil bozukluklarının, kamburluk riskinin,  kronik sırt ve bel ağrıların önüne geçilebilmekte.

Dokularınızı Güçlendirerek Vücudunuzu Hamileliğe Hazırlayın

Vücudun bütüncül mekanizmasında hayati bir göreve sahip olan dokuların sağlamlığı zindelik ve ağrısız bir yaşam için çok önemlidir.  Özellikle hamilelik döneminde vücudun ağırlık dengesi hızla değişir. Bu da yükü taşıyan eklemlerde baskının artmasına ve dolayısıyla çeşitli ağrılara yol açar. Hamilelik öncesinde kas, eklem ve bağ dokularının güçlendirilmesi ile ağrısız ve rahat bir hamileliğin geçirilmesi mümkündür.

Annenin Mutluluğu Bebeğin Gelişimini Olumlu Etkiliyor

Gebelik öncesinde zayıf olduğu tespit edilen eklem, kas ve bağ dokularına Profilaktik Proloterapi tedavisi uygulandığında ağrısız bir hamilelik geçirme imkânı yakalayacak anne adayının rahatlığı ve mutluğu bebeğin gelişimini de önemli ölçüde etkileyecektir. Ağrının kaynağı olan hasar görmüş veya işlevini kaybetmiş bölgeye şekerli sudan oluşan özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle hasarlı bölgede mikropsuz iltihap oluşturulur. Vücut, oluşturulan bu mikrobu yok etmek için, hasarlı doku üzerine tamir edici hücreleri hızla göndererek hasarlı dokuyu tamir eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.