Hangi Vücut Tipine Hangi Elbise?

17.10.2012
53
Hangi Vücut Tipine Hangi Elbise?

guzellik, makyaj, vucut tipi, kiyafet, elbise, vucut tipine gore elbise secimi, moda, trendlerModacılar bu yaz tüm kadınlara elbise giydirmekte kararlı… Vitrinler renk renk, model model yazlık elbiselerle dolu… Uzun, kısa, zayıf, şişman, dar ya da geniş omuzlu olmanız elbise giymemeniz için bahane değil, yeter ki kendinize yakışanı bulun. Peki ya kendimize en çok yakışan, vücut kusurlarımızı kapatarak güzel bölgelerimizi ortaya çıkartan modeli nasıl seçeceğiz? Elbette yazımızı okuyarak…

Omuzlarınız Darsa

Enine çizgili elbiselerin riskli olduğu bir gerçek! Ancak eğer çok kilolu değilseniz, bu tarz modern çizgileri çok rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
Omuzlarınızın darlığından şikayet ediyorsanız, omuz kısmı da çizgilerle hareketlendirilmiş bir modelle yüzücüleri bile kıskandıracak omuzlara sahip olabilirsiniz.

Boynunuz Kısaysa

Eğer bir kuğu kadar zarif boynunuz yoksa, olduğunuzdan her zaman daha kilolu görünürsünüz. Ama sakın onu boğazlı kazaklarla kapatmaya kalkmayın! Aksine V ya da olabildiğince geniş kare yakalarla daha uzun ve zarif bir boyuna sahip olabilirsiniz.

Omuzlarınız Genişse

Eğer geniş omuzlara sahipseniz, istediğiniz tarz elbiseleri çok rahat giyebilirsiniz ama onları sergilemek çok daha akıllıca! Spagetti askılı elbiselerle bunu fazlasıyla başarabilirsiniz.

Bedeniniz XXX Large’ sa

Sezonun gözde trendi tunik elbiseler tam size göre! V yakalı, modern formlu elbiselerle fazlalıklarınızı rahatlıkla kamufle edebilirsiniz.

Göğüsleriniz Küçükse

Büyük göğüslü kadınların giymekten çekindiği derin V yakalı elbiseleri rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken daha zarif bir görünüm için elbisenizi kemerle tamamlamak!

Kollarınız Çok Kalınsa

Ne kadar zayıf olursanız olun, eğer kollarınız vücudunuza göre biraz kalın kaçıyorsa, daima kilolu görünürsünüz. Bunu önlemek için sezonun trendi geniş kollu tuniklerden faydalanın. Böylece hem daha havalı, hem de daha ince görüneceksiniz.

Üst Kısmın Alt Kısmına Göre Daha Topluysa

Bu durumda bacaklarınızı ortaya çıkarmalısınız. Uzun kollu, salaş görünümlü mini bir elbiseyle kimse vücudunuzdaki orantısızlığı anlamayacak!

Omuzlarınız Çok Dikse

Evet dik omuzlar her zaman iyidir ama ya fazlası! Eğer omuzlarınız duruşunuzu ve ifadenizi olumsuz yönde etkileyecek kadar dikse, hafif düşük kollu elbiseleri tercih edin. Özellikle fazla dominant görünmemeniz gereken ortamlarda…

Üst Bacaklarınız Kalınsa

Bunu kamufle etmenin en iyi yolu, hafif büzgülü sade bir elbise giymek ve kemer takmak. Eğer bacaklarınızın alt kısmı inceyse, olduğunuzdan çok daha zarif görünmeyi garantileyebilirsiniz.

Üst Kısmınız Alt Kısmınıza Göre Kısaysa

Zıt renklerde iki parça gibi duran, üst tarafı daha uzun elbiselerle bu sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer orantısızlık fazla göze batıyorsa, elbisenin altına düz sandalet giymeyi deneyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.