Hayalinizdeki Gülüşe Sahip Olun!

14.07.2014
51
Hayalinizdeki Gülüşe Sahip Olun!

hayalinizdeki-guluse-sahip-olunEğer gülüşünüzden memnun değilseniz ve bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle nasıl bir gülüşe sahip olmak istediğinize karar verin. Sonra harekete geçin ve size en çok yakışacak gülüş için işin uzmanına danışın!

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi

Güzel bir gülüş için öncelikle işin uzmanına başvurmanız gerekir. Doktorunuz yüz hatlarınıza ve ağız yapınıza uygun olarak çeşitli yöntemlerle size yardımcı olacaktır. Kullanılan bazı teknikler ise şöyle;

Bilgisayarda Estetik Görüntüleme Tekniği

Diş hekiminiz tarafından öncelikle sizin yüz ve dişlerinizin çeşitli açılardan dijital fotoğrafları çekilir. Daha sonra bu fotoğraflar özel ve bu amaçla yazılmış bir program yardımı ile hayal ettiğiniz görüntü üzerinde çalışarak size çeşitli alternatifler sunar. Bu yöntemin diğerlerine göre en büyük avantajı, size üzerinde düşünmeniz için çeşitli alternatifler sunması. Bu sistem sayesinde, yeni gülüşünüz için yapılacak işlem sonrası görünümünüzle ilgili uzun zaman alacak ve belki de sonradan hiç memnun olmayacağınız işlemlere boş yere para harcamazsınız.

Direkt komposit uygulama

Bu yöntemde dişlerinize doğrudan plastik bir dolgu maddesi uygulanır ve dişlerin üzerinde bir heykeltıraş gibi çalışılarak yeniden yapılandırılır. Bu geri çıkarılabilir madde ile de bir ya da iki gün geçirerek, ailenizin, arkadaşlarınızın fikirlerini alabilir, kendi fotoğraflarınızı çekerek son kararınızı verebilirsiniz.

Geçici kaplamalar

Kaplamalarınız hazırlanırken, geçici olsa da, gerçek dişlerinize yakın bir biçimde renklendirilmiş ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilecek şekilde üretilen kaplamalar dişlerinizin üstüne takılır. Sizi gerçekten mutlu edecek bir sonuca ulaşabilmek için bu kalıpları, üç ile altı hafta sürekli olarak kullanmanız önemli. Çünkü bu, yeni dişlerinizin son halini almadan önce bir çeşit final provası olacaktır. Böylece diş hekiminiz, sizin ağız yapınıza uygun ve rahat hissedeceğiniz şekilde düzenlemeleri yaparak son şeklini kazandırabilecektir.

Her ne kadar daha sonra işlem tamamlandığında ortaya çıkacak sonuç ile aynı olmasa da, dişleriniz üzerine yerleştirilen kaplamalar size yeni gülüşünüz konusunda fikir verebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.