Hill Ailesi ile 21 Günlük “DETOKS”a Hazır mısınız?

Hill Ailesi ile 21 Günlük “DETOKS”a Hazır mısınız?

Kitapları, programları, çalışmalarıyla insanların hayatlarını daha kaliteli ve sağlıklı yaşamalarını sağlayan, pek çok kişi için beslenme, sağlık, spor alanlarında doğru bilinen yanlışları düzelten Amerikalı beslenme uzmanı Karen ve Tony Hill çifti yeni kitabı ‘Bütünsel Detoks’ ile okurlarını 21 günde vücut temizleme ve yeni bir yaşam tarzı oluşturmaya davet ediyor.

—————-

Herkesin yeni bir başlangıç yapabileceğine inanan Karen ve Tony Hill’in yeni kitabı ‘Bütünsel Detoks’ okurlarına neden detoks yapılması gerektiğini, 21 günde vücudun nasıl temizleneceğini, ne yemek gerektiğini ve bu süre içerisinde kullanılması gereken destekleri, en önemlisi de bu dönemde yapılacak spor hareketlerini bir rehber niteliğinde aktarıyor.

Karen ve Tony Hill kitap hakkında şu bilgileri verdi:

Ne kadar zehirliyiz?

Uyandığımız andan yatağa gittiğimiz ana kadar vücut sürekli zehirli kimyasallara maruz kalır. Kimyasal toksinler vücut sabunlarından nemlendiricilere, tıraş kremlerinden şampuanlara ve hatta kullanılan diş macunlarına kadar her yerde bulunmaktadır. Sabah gevreğinizi yerken kendinizi böcek ilaçlarına maruz bıraktığınızı ve sütünüzün de büyük ihtimalle hormonlar ve toksinlerle karıştırılmış olabileceğini unutmayın! 21. yüzyılın sorusu sadece bu toksinlerin vücudumuza girip girmediği değil, ne kadarının vücudumuzda olduğu ve atılamadığı!  Diğer bir deyişle, ne kadar zehirliyiz?

Sorunun ne kadar ciddi olduğunu görmek için öncelikle dünyanın ne hale geldiğini görmemiz gerekir. Dünyada kayıtlı biçimde 85000’den fazla sentetik kimyasal olduğunu biliyoruz. Bu kimyasalların yarısından azı insanlara karşı potansiyel zehirliliği için test edilmiş durumda.

Niçin detoks?

Metropol yaşantının getirdiği zaman zaman trans yağlı, yüksek fruktoz içeren mısır şuruplu yiyecekler, kafein, alkol, işlenmiş hazır besinler tükettik. İlaçlar yuttuk, ağır metallere maruz kaldık. Bu toksinler zamanla sağlığımızı olumsuz etkiledi.

Vücudumuzun toksinlerini temizleyen başlıca organ karaciğer. Toksinler vücuttan ter, idrar ve dışkı yoluyla atılır. Alkol, sigara, ilaçlar, egzoz, fazla protein ve doymuş yağlar karaciğerimizin çalışmasına engel olurlar. Böylece fazla toksin birikir buda halsizlik, yorgunluk ve konsantrasyon güçlüğüyle sana döner.

Detoks yapmak sadece beslenmenizde değişiklik yapmak demek değil aynı zamanda da hayat tarzınızda değişiklik yapmak demektir. Bunun için öncelikle yapacağınız iş zihinsel arınmadır. Günün 45 dakikasını kendinize ayırın ve sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın. DUA etmek, kitap okumak, film izlemek, spor yapmak vs…

Detoksta uzak durulması gerekenler:

İşlenmiş besinler (kuru meyve ve meyve suyu dahil), konserveler, tuz, şeker, glüten her çeşit un ve unlu mamuller ve bulgur), ekmek, kırmızı et, süt ve süt mamulleri, kuyruk yağı tüketilmemelidir.

Saflaştırılmamış tüm yiyecekler ve hazır paket ürünlerinden uzak durun.

Asitli, gazlı, hazır içecek (ice tea dahil) türlerinden uzak durun.

Sigara, alkol yasak.

Tatlandırıcılı ürünleri tüketmeyin.

21 Gün İçin Alkol Yok!

Detoksa ihtiyacınız var mı?

Evet veya Hayır

Düşük Enerji?

Zayıf Hafıza?

Fast Food?

İşlenmiş Gıda?  EVET

Sigara?

Tatlı İsteği?

Günde 2’den Az Tuvalete Çıkma?

Sık Baş Ağrısı?

Eklem Ağrıları?

İlaç Kullanıyor musunuz?

Ağız Kokusu?

Depresyon/Asabilik?

Gıda Alerjisi?

Cilt Problemleri?

Hazımsızlık?

Şişkinlik veya Gaz?

BU sorulardan en az ikisine EVET cevabı verdiniz ise kesin DETOKSA ihtiyacınız var demektir!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.