İlişkinizi Nasıl Aşka Dönüştürebilirsiniz?..

17.10.2012
19
İlişkinizi Nasıl Aşka Dönüştürebilirsiniz?..

Alanur ÖzalpBir ilişki yaşıyor ancak adını koyamıyorsunuz… Aşka dönüşmesini arzu ettiğiniz halde ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Eğer onun sizin için farklı olduğunu hissediyor, aradığınız kişi, hatta ruh ikiziniz olduğuna inanıyorsanız sevginizi hissettirmek  için sakın geç kalmayın..

Alanur Özalp
Uzman Psikolog

Çekingen davranmayın… Kendinizi ön plana çıkarıp varlığınızı ona gösterin. Bunu yapmak ayıp değil!.. Belki o da sizi fark etmiştir, ama yanınıza gelecek cesareti yoktur. Kalıcı aşkların önce dostluklarla başladığını unutmayın.

Çevremizde gördüğümüz pek çok güzel ilişkinin temelinde ve mayasında dostluk vardır. Bazen karşı taraftan beklemeden de devreye girmek, kararları hızlıca verip sonuca ulaşmak gerekir. Durulması gereken yeri ve zamanı iyi ayarlamak şartıyla tabii ki…

İşte sizi aşka götürecek 10 sihirli ipucu:

1- Gereksiz konuşmayın…

2- Eleştirmeyin ve alay etmeyin.

3- ‘Günü birlikte güzel geçirmek için ne yapabilirim?’ diye düşünüp ona göre davranın.

4- Açık olun.

5- Duygularınızı göstermekten çekinmeyin.

6- Ailesiyle ilişkilerinizde saygılı olun.

7- İlişkideki olumsuzlukları kendisiyle konuşun.

8- Onunla neşeli sohbetler yapın. Fıkralar, bilmeceler anlatın ve anlatmasına izin verin.

9- Ortak ilgi alanları, arkadaş ve uğraşılarınız olsun.

10- Yerinde olmak koşuluyla yabancıların yanında onu övün…

İlişkinizi aşka dönüştürecek bu süreçte, aileniz ve arkadaşlarınızdan gerektiğinde yardım almak, onlarla duygularınızı paylaşmak sizi rahatlatarak olayları farklı açılardan görmenizi sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.