İmplant ile Hayatın Tadını Çıkartın

İmplant ile Hayatın Tadını Çıkartın

Günümüzde diş implantları (diş ekme), tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant vücut tarafından kolayca kabul edilir, yan etkisi yoktur.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

İmplant ile hayatın tadını çıkarmak günümüzde en iyi alternatif. İmplant uygulamasının yan etkisi olmadığını ve yetişkin her insana uygulanabilir. İmplant, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiği içine yerleştirilen ve kemik ile kaynaşarak doğal diş kökü görevi üstlenen elemanlardır. İmplantların doku dostu olan titanyum metalinden üretildiğini ve vücut tarafından kolayca kabul edildiğini ifade ediyor.

İmplant Nedir?
İmplantlar, küçük titanyum vidalardan oluşan, kronlarınızı görünmeden ve güvenli biçimde taşıyan yapay diş kökleridir. Sağlıklı dişlerinizin kesilmesine ve kronlar ile kaplanmasına gerek yoktur ve kroşeler konusunda endişe etmenize gerek kalmaz. İmplant destekli dişleriniz doğal dişlerinizden ayırt edilemeyecektir. Tamamen aynı biçimde görünecek,  tamamen aynı biçimde hissedilecektir.

Üst veya alt çenenizde hiç dişiniz yok mu?
İmplantlar ile yeniden gülebileceksiniz. İkiden dörde kadar az sayıda yeni diş kökü bir tam protez için sıkı bir destek oluşturmaya yetecektir. Altı adet implant üzerine bir köprü bağlanabilir. Bu işlem size her koşulda güvenli bir ortam sağlayacaktır, çünkü artık protez beklenmedik bir anda gevşemeyle ağzınızdan çıkamaz. Artık utanç verici sürprizler yaşamayacaksınız.

Tam proteziniz iki parçadan oluşan özel tutucu sistemler ile implantlara tutturulmuş olacaktır. Bu parçalardan birisi implant üzerinde, diğeri protezin üzerinde daimi olarak sabitlenmiş biçimde konumlandırılmıştır. Bu parçalar bir düğme gibi birbirlerine geçer. Proteziniz sıkı biçimde tutturulur. Proteziniz, temizlenmek için kolayca yerinden çıkarılıp, tekrar aynı kolaylıkla yerine takılabilir. Eğer dilerseniz, proteziniz implantlara kalıcı biçimde sabitlenebilir. Çeneniz üzerinde en az altı implant üzerine bir köprü daimi olarak sabitlenebilir. Böylece proteziniz öyle sıkı tutunur ki destekleyici pembe protez plastiğine gerek kalmaz.

İmplant için hiçbir zaman çok geç değildir.
İmplant destekli dişlerinizle, kendi dişinizmiş gibi çiğneyebilecek, konuşabilecek ve gülümseyebileceksiniz. Geleneksel bir protezle elde edilmesi çok zor ve hatta imkânsız olan mükemmel seviyede doğal bir güzelliğe implant tedavisi ile kavuşabilirsiniz. Hassas bir planlamadan sonra yeni diş kökleri genellikle  kemiğe tek bir seansta yerleştirilir. İyileşme dönemi içerisinde kemiğe tamamen kaynar ve çene kemiğinin bir parçası haline gelir.
Yapay diş kökü, protezinizin çene kemiğine emniyetli biçimde sabitlenmesini sağlar. Her yaşta- her başlangıç durumunda yapılabilir. Diş hekiminiz, kendi dişlerinizden kalanları ağızda tutabilir ve onları destek olarak kullanılacak şekilde proteziniz ile uyumlu hale getirebilir. Eğer uzun bir süredir bir tam protez kullanmakta iseniz, çene kemiğiniz implantları kabul edemeyecek kadar incelmiş ve daralmış olabilir. Bu durumda uzman çene cerrahı hekimleri, dikkatli biçimde kemiğinizi uygun duruma getirebilir. Bu işlem vücudunuzda bir kemik dokusu veya doğal greft materyalleri ile yapılabilir. Bu cerrahi işlem artık travma yaratmadan yapılabilmekte ve kolayca uygulanabilmektedir. Artan yaşam kalitesi ise kalıcıdır. Artık gülüşünü saklamayın ve yeni implantlarınızla hayatın güzelliklerinin tadını çıkarın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.