“İnci Gibi Dişlerle”Gülümsenin Formülü

10.01.2014
54
“İnci Gibi Dişlerle”Gülümsenin Formülü

inci-gibi-dislerle-gulumsemekEksik dişlerden kurtulmak, küçük estetik dokunuşlarla inci gibi dişlere kavuşmak, gülüşünüzle çevrenizdekileri büyülemek ister misiniz?

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi

Etkili bir gülüş, sağlıklı ve parlak dişler birlikte sihirli bir etki yaratır. Cad- Cam yöntemi bilgisayarda anlamlı gülüş dizaynı anlamına geliyor. Dişlerinin görünüm ve gülüşünden memnun olmayan kişiler, ileri teknoloji porselen sistemi ile kendilerine özel doğal dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip olabilir.

Dişlerdeki sarı lekelere elveda

Çay, kahve, sigara gibi maddelerin dişlerde oluşturduğu kalıcı sarı leke rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Diş beyazlatma yöntemi sarı lekelerden kurtulup beyaz gülüşe kavuşmaya imkan sağlar. Bu işlem iki şekilde yapılır. Hastanın kendi başına uygulayabileceği yöntemde hekim tarafından alınan ağız ölçüsü ile dişlerin üzerine takılacak ince beyaz kalıplar hazırlatılır. İşlemden sonra hasta kalıpların içine hekimin verdiği ilacı yerleştirerek beyazlatılacak dişlerin üstüne günde 6 ile 8 saat arasında takması şeklinde uygulanır. İkinci işlem hekimin diş üzerine renkli ışık kaynağı uygulanması ile yapılır. Sonuç hemen görülebilir.

Diş etlerine küçük bir dokunuş…

Güzel ve sağlıklı bir gülüş için diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Diş ve diş etine yapılan düzeltmeler ile estetik-güzel bir görünüme kavuşulabilir. Diş etlerine uygulanan pembe estetik işlemle bütünlük sağlanabilir. Güldüğünde diş etleri fazla göründüğünde gingivoplasti metodu uygulanır. Estetiği bozan diş eti küçük bir operasyonla düzeltilir..

Sorunlu diş yapısında kurtulmak için uygulanacak lamina kırık, çürük, aşınma gibi yapısal bozukluklardan kaynaklanan durumlarda en etkili yöntemlerdendir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.