Kadın İsterse Sellülitlerinden De Kurtulabilir

17.10.2012
47
Kadın İsterse Sellülitlerinden De Kurtulabilir

Kadın İsterse, Sellülitlerinden De Kurtulabilir, Selülit, Dr. Levent Türbedar, Dermamed, Güzellik, Mezoterapi, lpg, iğnesiz mezoterapi (tmt), karboksiterapi, ultrason terapisi, power plate, radyofrekansSellülit, kısa bir dönem öncesine kadar kadınlar için kötü ve kaçınılmaz kader olarak algılansa da şimdi artık her şey değişti.. Dermamed Güzellik Merkezleri’nde uygulanan tedavi programları ile ‘Elveda Sellülitlerim, merhaba güzel vücudum’diye bilir ve kaderinizi değiştirebilirsiniz.

Dr. Levent Türbedar

 

Değişik tedavi yöntemleri denediniz, maddi manevi bedeller ödediniz yine de sellülitlerinizden kurtulmayı başaramadınız. Bir kadın için ne kötü bir ceza değil mi? Erkekler sizden çok daha mı düzgün ya da sağlıklı mı yaşıyorlar, onların sellülitleri yok mu sanıyorsunuz? Kendinizi mutsuzluğa mahkum etmeden önce bu yazıyı okuyun her şeyin göründüğü gibi olmadığını fark edin lütfen…
SELLÜLİT NEDİR?
Sellülit; tıptaki adı ile hidrolipodistrofi yani; ödemle sıkışmış, kan dolaşımı bozulmuş, orijinal yapısını kaybetmiş ve şişmiş yağ hücresi  topluluklarıdır. Kadınlara bir iyi, bir de kötü haberimi var. Kötü haber, bir kongrede bu konuda çok sıkı bir araştırma yaptığını söyleyen bir doktor “sellülit hastalık değil ki  tedavisi olsun” demiş olması. İyi haberse, “Bu dokunun hastalıklı bir kimyasal işaretini bulduğunu’ söyleyen başka bir doktorun ‘Tedavilerle bu maddenin kaybolduğunu” açıklaması. Bizim atasözümüzü unutmamak gerekir, “Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur”.Bu şu demek, doğru hekim rehberliğinde uygulanacak çeşitli tedaviler ile iyi bir program oluşturulduğunda sellülitlerden kurtulabiliyoruz.
Memnuniyet kişilere göre değişse de sonuçlar başarılı
Aslında ne yapabiliyorsunuz derseniz, ilaçlar ve çeşitli tedavi yöntemleri ile deri ve deri altı dokusundaki öncelikli bozulmamış kan dolaşımını düzenliyor, ödemi çözüyor, şişmiş yağ hücrelerini aktive ediyor, doku arasındaki bağ dokusunu çalıştırıyor ve böylece o dokunun iyileşmesini çalışmasını sağlıyoruz. Sonuçta o dokunun ancak olabileceği kadar  iyileşmesi, yani tamamen olmasa da daha iyi ve sıkı bir  görünüm ortaya çıkmasını sağlıyoruz. 12 senelik deneyimimizle birçok şeyi denedik, az veya çok memnun edici sonuçlar aldık. Bu memnuniyetin biraz kişilere göre farklı olduğunu kabul etmek gerekir. Kaldı ki öncesi ve sonrası değerlendirmelerde çok kesin ölçümler yok. Metrik ölçümler, yağ ölçümleri, fotoğraflar gibi değerlendirmeler hep değişken olup birçok parametrelere bağlı olduğundan tedavi öncesi ve sonrasını yeterli değerlendirmemektedirler. Hastalarımızda da bu değerlendirmeler izafi olmaktadır. Her gün  kendini gören kişinin, deri, deri altı ve yağ dokusundaki değişiklikleri algılaması elbetteki zor olacaktır. Neticede bugüne kadar yaptığımız tedavilerden  memnun olan hastalarımız ve bu memnuniyet sonrasında ortaya çıkan talep gösteriyor ki, az veya çok sonuç alınabiliyor.
Dermamed Güzellik Merkezleri’nde biz bunun için ne yapıyoruz?
Mezoterapi, lpg, iğnesiz mezoterapi (tmt), karboksiterapi, ultrason terapisi, power plate ve en yeni iddialı yöntemimiz radyofrekans terapi.
Aslında bu yöntemler belki birçokları için artık tanıdık ve bazıları tarafından da belki de denenmişlerdir  Aslında bu konuda yapılan en büyük yanlışlık, hastaların dostlarından ya da bir yayından duydukları tedavi yöntemlerinin kendileri içinde geçerli olduğunu düşünüp, bizlerden talepte bulunmaları. Doğal olarak seçilen tek taraflı  tedavilerde yeterli olamayabiliyor. 
Dermamed Güzellik Merkezleri’nde uyguladığımız tedavi programlarına yaklaşımımız hakkında biraz  bilgi verecek olursak:
Mezoterapiyi vazgeçilmez görüyoruz. Mezoterapi de yeni ilaç formülasyonlarının çok büyük katkıları oldu. Bu yöntem; dokuyu çözerek, kan dolaşımını hızlandırıp canlandırır, deri ve deri altı dokusunu sıkılaştırır. Yağ dokusu ise sıkışıklıklarını gevşetir. Böyle çözülmekte olan ve ödemlerle şişmiş bir dokuya masaj çok faydalıdır.
Bu durumda LPG kullanıyoruz. LPG bir elin yapabileceğinden çok daha iyi masaj ve vakum yardımıyla her yeri eşit çalıştıran bir sistemdir. Bu yöntem de artık selülit tedavisi programlarımızda vazgeçilmez olmuştur. Tabii ki lenfdrenaj etkisi yapan diğer sistemlerde aynı katkıyı sağlıyorlardır.
Karboksiterapi  son yıllarda İtalya’daki çalışmalarla kendini duyurdu bizlerde denedik, gördük ki; yağ hücrelerini parçalayarak azalma ve tüm doku katmalarında refleks olarak oksijenasyonu arttırdığı içinde sıkılığı sağlar.
Elektrolipoliz:  Bu uzun iğneler arasındaki elektrik akımı sayesinde yağ hücresi içerisindeki yağları ayrıştırmaya, kolay yakılmasını sağlıyor.
İğnesiz Mezoterapi: Aynı ilaç karışımları,  iğnesiz yani acısız ve morluksuz olarak yağları elektrik akımıyla  polarize etme yöntemiyle  ayrıştırıyor. Hücre içerisindeki trigliseridleri yağ asitleri haline dönüştürüyor. Bunlarda kolay yakılabilir hale geliyor.
Lipoliz: Yeni çıkan bazı ilaçlarla hazırlanan karışımlar yine enjeksiyon yoluyla yağlarda erime yapabiliyor. Bununla yapılan mezoterapi çok daha etkin olabiliyor.
Radyofrekans: En yeni ve iddialı yöntemlerden birisi olan RF, acısız, ağrısız ve bronz tene de uygulanabilmesi ile öne çıkıyor. Radyo dalgalarının deri altı yapılara ulaşması, o bölgedeki su moleküllerini harekete geçirerek, bir sürtünme etkisi  yaratarak bölgesel  ısıya neden olur. Bu derin ve yüksek ısının etkisi ile yeni kolajen üretimi  için doku uyarılmış olur.Tedavi selülit derecesine göre 2-3 haftada 1 kez toplam 6-8 ya da 10 seanslık planlanır.Yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem ile 3-4 seans sonrası belirgin ölçüde sonuçlar görülmeye başlanır.
Biz merkezlerimizde tüm bunları yapsak bile her şeyin halledilebilmesi için sizlerin desteği şart. Bunu aslında siz başaracaksınız. Bu programlar süresince sağlıklı beslenip, bol bol hareket edecek ve su içeceksiniz.

Unutmayın, bir kadın isterse her şeyi yapabilir.

Kadınların çoğu ‘Ben ne günah işledim ki bu sellüit probleminden bir türlü kurtulamıyorum?’diye düşünse bile şu gerçeği hatırlatmakta fayda var. Sellülit, ‘bir doğa ve genetik yapı olayıdır ve doğru uzman, doğru tedavi ve doğru merkezde kolaylıkla kurtulabilirsiniz’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.