Kadınlar Günü’nde Tüm Dünyadaki Anneler Türkiye’de Buluştu…

Kadınlar Günü’nde Tüm Dünyadaki Anneler Türkiye’de Buluştu…

dunya-annelerimizle-birlikteyizİsviçre, İngiltere, Çin, Amerika, Musul, Almanya, Bulgaristan… Bu dünya kadınlarının tek ortak noktası Türkiye. Çocuk sahibi olmak için kıtaları aşan, hayallerini ülkemizde gerçekleştiren dünya annelerinin Dünya Kadınlar Günü için mesajı; “Anne olacağınıza dair inancınızı hiçbir zaman yitirmeyin”.

——————————

Vildan Temel … O yıllar önce kariyeri için Amerika’ya yerleşme kararı alan başarılı bir Türk kızı. Onun hayallerinde sadece işinde başarılı olmak yoktu tabi ki her kadın gibi anne olmak da vardı. Evliliğinin altıncı yılında çocuk yapmaya karar verdiğinde hayalleri kabusa dönüştü. Çünkü Vildan’ın iki tüpü de kapalıydı. Anne olmak için Türkiye’ye geldi ve mutlu sonla bitecek zor günlere adım attı.

Bir İngiliz ile evli olan Türk kızı Şenay Pipitone annelik içgüdüsüyle yavrusunu kucağına almak için yıllarca mücadele verdi. İngiliz doktorlardan çare bulamayan Pipitone, 7 yıllık çocuk özlemini dindirmek için kendisini Türk doktorlarına emanet etti.

Meryem Bolatcan 6 yıllık evliliğinde üç kez yaşadığı hamilelikte düşükle sonuçlanınca kaybetme korkusuyla anne olma isteği arasında sıkışıp kalan bir kadındı. Şimdi 6 aylık olan oğlu Efe Destan’ın annesi olduğuna hala inanamıyor, kendisini rüyada sanıyor.

Evgeniva Angelova 10 yıl boyunca gittiği her doktor “Sen anne olamazsın” dese de o hiçbir zaman umudunu yitirmedi. Ülkemizdeki tedavi ile şimdi dünyalar güzeli kızına kavuştu.

Nuray Yıldırım İsviçre’de yaşayan yıllarca verdiği mücadele sonrasında ikiz bebeklerine kavuşan bir Türk kızı.

Deniz Yüzgüleç sebebi bilinmeyen infertilite tanısıyla yıllarca doktor doktor gezen İngiltere’den Türkiye’ye gelerek ikiz bebeklerini kucağına alan bir anne…

Ceren Clulow Nigel o da diğer kadınlar gibi İngiltere’den anne olmak için Türkiye’ye geldi.

Daha birçok kadın kilometrelerce uzaktan ülkemize anne olma hayallerine kavuşmak için geldi, geliyor ve gelmeye devam edecek… Çocuk sahibi olmak için kıtaları aşan, hayallerini ülkemizde gerçekleştiren dünya annelerinin Dünya Kadınlar Günü için mesajı; “Anne olacağınıza dair inancınızı hiçbir zaman yitirmeyin”.

Dünya Kadınlar Günü İçin Türkiye’de Buluştular…

Dünyanın neresinde olursa olsun her kadın için annelik kutsal ve ayrıcalıklı bir mertebedir. Her geçen gün azalan çocuk sahibi olma şansı ise çiftleri kilometrelerce uzaktaki tedavi seçeneklerini değerlendirmeye itmekte. Geçen yıl 22 ülkeden 82 çift Türkiye’de çocuk hayallerine kavuşmanın mutluluğu ile ülkelerine geri döndü. Dünya Kadınlar Günü için tüm dünyadaki annelerinden 10’nunu Türkiye’ye davet eden Acıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri bir ilke daha imza atmanın haklı gururunu yaşadı. Acıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Tıraş, “Yurtdışında çocuk sahibi olmak isteyen aileler teknolojiyi yakından takip eden, tecrübeli ekiplerimiz olduğu için bizi tercih ediyor. Dünyada başarılarımızla gündeme gelmek bizi gururlandırıyor. Modern yaşam koşulları her geçen gün kadını kısırlığa doğru yaklaştırırken anne olma şansını da azaltıyor. 2013 yılında Acıbadem Tüp Bebek Merkezi olarak Amerika, Avrupa’dan Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, İsviçre, Fransa, Avusturya, Asya’dan Japonya, Rusya, Orta Asya’dan Özbekistan, Türkmenistan, Gürcistan, Balkanlar’dan Bulgaristan, Kosova, Romanya, Hırvatistan, İskandinav ülkelerinden İsveç, Norveç, Ortadoğu’dan Irak, Bakü-Azerbaycan, Libya, Bileşik Arap Emirlikleri olmak üzere 22 ülkeden gelen 82 aileyi tedavi sonrasında çocuk hayallerine kavuşturdu.” dedi.

Yurtdışındaki Aileler Çocuk Hayallerine Türkiye’de Kavuşuyor…

Prof. Dr. Bülent Tıraş sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojiyi takip etme ve kullanma alanındaki başarısı, fiyat avantajı, tecrübesi ve deneyimli ekipleriyle dünyada sağlık sektöründe ilk sıralarda yerini alan Türkiye, tüp bebek alanındaki başarıları ile de takdir topluyor. Avrupa’daki yüksek başarı ortalamasıyla sağlık turizmi alanında yıldızı parlayan ülkemiz ve Acıbadem Sağlık Grubu Tüp Bebek Merkezleri dünyadaki tüm çiftler, özellikle de kadınlar için anne olma serüveninde güvenilir bir çözüm ortağı oldu. İleri teknolojiye daha hızlı ve kolay adapte olabildiğimiz, dünyadaki gelişmeleri çok yakından takip ettiğimiz için uluslararası merkezler arasında bilgi alışverişinde etkili bir rol üstlendik. Bu durum bizi dünyanın neredesinde olursa olsun çocuk sahibi olmaya çalışan çiftlerle bir araya getirdi. Bugünkü hedefimiz: dünyadaki hak ettiğimiz yer olan ilk sırayı almak ve çocuk sahibi olmaya çalışan çiftleri hayallerine kavuşturmaktır.

Dünyada tüp bebek tedavisine başvuran çiftlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Avrupa Birliği’nin geçen yılki raporuna göre, 2050 yılında artan infertilite nedeniyle çocukların çoğu tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelecek. Bu doğrultuda toplumun ve çiftlerin bilinçlendirilmesi şarttır”.

Dünya Kadınlar Günü için ülkemize gelen aileler:

Nuray Yıldırım                      İsviçre

Şenay         Pipitone              İngiltere

Meryem Bolatcan                Almanya

Kue Hea Lea                          Çin

Barış Atilla                             Çin

Mariya Kirova                      Bulgaristan

Evgeniya Angelova            Bulgaristan

Kunduz Kulnambetova     Abu Dhabi

Vildan Temel                        ABD

Ahmed Rahmawı                 Musul

Ceren Clulow Nigel            İngiltere

Deniz Yüzgüleç                    İngiltere

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.