Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorununa Ameliyatsız Çözüm!

02.12.2012
24
Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorununa Ameliyatsız Çözüm!

Ülkemizde yapılan araştırmalar doğurganlık çağındaki kadınların 20 – 46’sının, menopozdaki kadınların ise %40 – 69’nun idrar kaçırma sorunu yaşadıklarını gösterdi. Pek çok kadın idrar kaçırma sorununu ped kullanmak, evden çıkmamak gibi yöntemlerle kendi çabaları ile çözmeye çalışıyor. Oysa uzun vadede fiziksel rahatsızlıklar gibi psikolojik sorunlara da yol açabilen idrar kaçırma artık kolayca tedavi edilebiliyor.

 

Dr. Senai Aksoy

 

Kadın Hastlıkları ve Doğum Uzmanı

 

İdrar kaçırma genelde doğum yapmaya bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olarak kabul ediliyor. Oysa idrar kaçırma sorunu çok sayıda doğum yapma, iri bebek doğurma ve zor doğumların dışındaki nedenlerle de  görülebiliyor. İdrar kaçırmanın en önemli nedenleri arasında  ileri yaş, menopoz, uzun süren kabızlık, şişmanlık ve astım, bronşit gibi akciğer hastalıkları sayılabilir. İleri yaş ve menopoz dışındaki nedenlere bağlı idrar kaçırma daha çok doğurganlık çağındaki kadınlarda görülüyor.

 

Günümüzde gelişen modern tedavi yöntemleri ile artık kadın hangi yaşta olursa olsun idrar kaçırma sorunu kısa sürede ameliyat gerektirmeden, acısız, iz kalmadan çözülebiliyor.

 

Ameliyatsız, acısız tedavi ile kısa sürede günlük hayata dönmek mümkün!

 

Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen idrar kaçırma sorununu IncontiLase (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi) ile kolayca çözmek mümkün.

IncontiLase Tedavisi, Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde üretral bölgede ve idrar kesesi ön duvarında fototermal gerilim ve sıkılaştırma sağlıyor.

Uzmanlar ve hastalar neden IncontiLase tedavisini tercih ediyor?

IncontiLase ile idrar kaçırma tedavisi ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor. Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor ve 20 – 25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor. Hasta günlük yaşantısına hemen dönebiliyor. Yöntem yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm. IncontiLase, komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem olduğundan uzmanlar ve hastalar tarafından tercih ediliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.