Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!

27.06.2013
38
Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!

kansere-karsi-daha-guclu-durabilirsinizGiderek artan fast food yeme alışkanlıkları, çok miktarda şeker ve tuz tüketimi, kanserojen tekstil boyaları ve kumaşlar, katkı maddesi içeren kozmetikler, alkol ve sigara kullanımı, aşırı stres, radyasyon, ultraviyole ışınları gibi pek çok etken sebebiyle etrafımız kanserojen madde ve ürünlerle kuşatılmış durumda…

Prof. Dr. Erkan Topuz
Onkoloji Uzm.

Kanser; lifli ve sağlıklı yiyeceklerden uzak, tuzlu ve bol şekerli gıdalara ise fazlasıyla yakın bir hastalık olarak, uzun yıllardır sağlık gündemindeki yerini koruyor. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan bu hastalık, hızla çoğalan hücreleri sayesinde sinsice ilerliyor. Yeterli uyku, sağlıklı beslenme ve pozitif düşünceyle kanserden uzak durulabilir.

Lifli besinler vücudu toksinden arındırır
Kanserden uzak, sağlıklı bir yaşam için vücuttaki toksit maddelerin atılması önem taşıyor. Bu nedenle de bedeni detoksifiye edecek besinlerin daha çok tüketilmesi gerekiyor. Böylece vücut dört yolla toksinlerden kurtuluyor. Dışkı, idrar, deri ve solunum… Vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmak için, yüksek lif içerikli bir beslenme şekli ve bol miktarda şişelenmiş, filtre edilmiş veya saflaştırılmış su içilmesi gerekiyor.

Kanser tedavisinde ruhsal ihtiyaçlar da önem taşıyor
Hastaların ve ailelerin psikososyal ve ruhsal ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Onkoloji birimlerinin hastalığın her devresi için ayrı bir plan ve gözlem yapması gerekir. Kanser tedavisinde, hastanın yaşam konforunu bozan sorunların giderilmesi de tedavinin hedefleri arasındadır. Bunun için hastanın ruhsal ihtiyaçları ön planda tutulur.

Pozitif düşünün
Bir beklenti içinde olduğunuzda, o hayal ettiğiniz için değil, olmasını beklediğiniz için gerçekleşir. Güçlü beklentilerin sonucunda beden, beklentiyi gerçeğe dönüştürecek enzimler ve kan kimyasalları üretir. Kanser tedavisinin sonucunun pozitif olmasını beklerseniz, bunun böyle olma ihtimali daha yüksektir. Aynı şekilde, en kötüyü beklerseniz, başınıza gelecek şeyin kötü olması da kaçınılmazdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.