Kariyeriniz İçin Estetik Bir Gülüş

15.10.2012
31
Kariyeriniz İçin Estetik Bir Gülüş

Kariyeriniz İçin Estetik Bir Gülüş, Diş Hekimi Özkan Çankaya, ideal diş yapısı, estetik gülüş, diş sağlığı, kariyer, ilk görüşme, diş dizisi kütüphanesi,bleaching,laminate veneerİdeal diş yapısı ve estetik gülüşün iş hayatında gittikçe önem kazandığı günümüzde samimi bir tebessümün başarıyı olumlu yönde etkilediği ve çevreyle olan iletişimi artırdığı araştırmalara saptanmış bir gerçektir. Simetrik, pırıl pırıl dişler ile gülümseme, özellikle yeni tanışılan kişiler üzerinde oldukça pozitif bir etki bırakıyor. İş yaşamında kılık kıyafet kadar diş yapısının ve düzgün bir gülüşün de önemli olduğu bilimsel bir gerçek.

Özkan Çankaya

Diş Hekimi

İlk görüşmede gülüş önemli
Toplumda çok fazla insan istediği gibi gülümseyemiyor, tebessüm ederken çekiniyor. Dolayısıyla bu kişilerde özgüven eksikliği yaratıyor. Özellikle ilk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, önemli toplantılarda kişiler arasındaki iletişimde ilk bakışta gülüşler ön plana çıkıyor. Karşıdaki insan üzerinde pırıl pırıl bir gülümseme pozitif bir etki bırakırken çirkin bir gülüş olumsuz etki bırakabiliyor. Araştırmalar ile de kanıtlanan bu durum insan hayatını hiç de tahmin edilemeyeceği kadar etkiliyor.

İyi bir gülüş özgüveni artırıyor
Kendinden emin bir tebessüm kişinin güvenini artırıyor, davranışlarına yansıyor. İlk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, oldukça önemli toplantılarda rahatça gülümseyen kişi karşı tarafta pozitif bir etki bırakıyor.
Gelişen teknoloji ve estetik diş hekimliği sayesinde özellikle profesyonel yaşamda başarıyı hedefleyen kişiler diş yapısından kaynaklanan rahatsızlıkları rahatça hekim ile paylaşıp estetik tedavilerden faydalanabiliyor. Özgüven ve diş yapısı arasındaki ilişki, gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor.Özellikle meslek sahibi kişiler bu yöntemleri daha çok tercih ediyor.

Diş dizisi kütüphanesi
Yurtdışında özel kliniklerde oldukça popüler olan, “diş dizisi kütüphanesi” uygulaması diş hekimliğinde kullanılan birçok foto edit programından oldukça farklı. Kişiye en uygun diş dizisinin tespit edildiği programda uygulama sonrası gülüşün nasıl olacağını görmek bile mümkün.

Bleaching ile bembeyaz dişler

İkili ilişkilerde olduğu kadar profesyonel yaşamda da en fazla kaygı yaratan unsurlardan biri olan diş rengi; Bleaching adı verilen son derece etkili ve pratik bir yöntem ile yaklaşık 6 – 8 ton açılabiliyor.

‘Laminate Veneer’ ile doğal dişler

Işığın geçmesine imkân tanıyarak, uygulandığı dişlerin tamamen gerçek gibi görünmesini sağlayan, benzersiz estetiğe sahip ‘Laminate Veneer’ ler dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen yapraklardır. Tedavi öncesinde mock-up (prova çalışması) uygulaması yapılır. Doktor ve hasta 3 boyutlu bu model üzerinde fikir birliğine varma şansını yakalar. Böylece dişler daha kesilmeden nasıl olacağını 3 boyutlu olarak görme şansı olur.
“Implant” ile yeni dişinize aynı gün kavuşun
Eksik dişler estetik gülüşü engeller, ağız yapısında oldukça çirkin bir görüntüye sebep olur. Hastanın yeni dişine aynı gün kavuşabileceği bir tedavi yöntemi olarak tanımlanan Implant uygulaması ile bu olumsuz görüntü acı ve ağrı yaşanmadan, dolgu uygulamasından bile daha kolay bir şekilde çözüm buluyor.
Diş eti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi…

Gülerken diş etlerinin çok fazla görünmesi, kullanılan ilaçların yan etkileri veya hamilelik gibi faktörler ile ortaya çıkabilen diş eti büyümeleri ve diş etlerindeki şekil bozuklukları gibi, kişinin özgüvenini derinden etkileyen problemler diş eti estetiği ile kısa sürede çözüm buluyor. Uygulanan pratik ve başarılı yöntemler sayesinde dişler kişinin dilediği gibi ve estetik bir hal alıyor.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.