Kiloya Alternatif Çözüm Akupunktur

17.10.2012
43
Kiloya Alternatif Çözüm Akupunktur

Dr. Gürkan KubilayHiç aç kalmadan, hatta kendinizi gün boyu küçük bir kuzu yemiş gibi hissederek kilo vermek istersiniz öyle değil mi?…

Dr. Gürkan Kubilay
İç Hastalıkları Uzm.

O halde son zamanlarda daha çok tercin edilen ilaçsız, üstelik hiçbir yan etkisi olmayan alternatif zayıflama yöntemi akupunkturla tanışmanın tam sırası…

Bilinen en eski tedavi yöntemlerinden olan akupunktur Çin’de tam 5 bin yıldır uygulanmasına rağmen zayıflama yöntemi olarak benimsenmesi 20. yüzyıla rastlıyor. Ülkemizde bu yöntemle kilo verdiren birçok hekim var.

İnsanların kilo almalarının en büyük nedeni aldıkları kaloriyle harcadıkları kalori arasında denge kuramamasıdır. Ortalama bir yeme düzeni yoksa, arada sırada yapılan katı rejimler kişiyi kandırmaktan öteye gidemez. Bir süre sonra da metebolizma iyice yavaşladığından az yense bile kilo verilemiyecektir. Biz sistemimizle sadece kilo verdirmeyi değil, aynı zamanda doğru beslenme alışkanlığının sağlanmasını amaçlıyoruz.

Nasıl uygulanıyor?

Akupunturun kilo kaybetmedeki en önemli amacı kendi başına yapıldığında zor olan bir şeyi kolay hale getirmek. İşte bu aşamada stres, halsizlik, yorgunluk gibi rejimin getirdiği zorluklar ortadan kalkıyor. Böylece vücutta açlığa kolayca tahammül etme sistemi kuruluyor. Bu etki de mide noktası olarak bilinen kulağa takılan manyetik iğnelerle sağlanıyor. Bu iğneler sayesinde zaman zaman açlık duyulsa da çok az yenerek açlık hissi tamamen bastırılabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.