Kirpiklerinizi Bol Bol Rimelleyin!

17.10.2012
32
Kirpiklerinizi Bol Bol Rimelleyin!

Sibel TurkPerde, bir ev için ne ifade ediyorsa, dekorasyonunu nasıl tamamlıyorsa rimel de makyaj için aynı şeyi ifade eder. Rimel sürülmeden yapılmış bir makyaj yüze eksik, tamamlanmamış bir ifade verir. Unutmayın kadınlar gözleriyle konuşur ve o gözleri çekici kılan unsurlardan en önemlisi rimeldir…

Sibel Türk

Kadınların makyaj yaparken vazgeçilmezi olan rimeli seçerken ve kullanırken bazı hususlara dikkat etmeliyiz. İşte rimel seçimi ve kullanımı esnasında, daha çekici görünebilmek ve sağlıklı sonuç alabilmek için dikkat edilmesi gereken kurallar:

1. Her gün rimel kullanmanın kirpiklere hiçbir zararı yoktur hatta tam tersi; son yıllarda geliştirilen bazı ürünler besleyici madde açısından son derece zengindir. Zaman içerisinde kirpiklerinizi besleyerek gürleşmelerine yardımcı olur.

2. Her akşam yatmadan önce makyajınızı özellikle de rimelinizi mutlaka temizlemelisiniz. Aksi taktirde kirpiklerinizde kalan rimel artıkları onların kırılmasına ve dökülmesine neden olur.

3. Maskara alırken ürünün fırçasına da dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil orta mesafeli olanlar tercih edilmelidir. Kirpiklerin eğimine göre ayarlanmış fırçalar kullanım kolaylığı sağlar.

4. Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde waterproof yani suya dayanıklı maskara tercih edin. Yağmurlu ya da nemli bir günde gözlerinizden akan siyah rimel kalıntıları hiçte iyi bir görüntü vermeyecektir. Bu tip rimelleri temizlemek diğerlerine göre zor olsa da komik duruma düşmemek için bu gereklidir.

5. Maskara çabuk kurur. İki üç ayda bir artık iyi sürülmeyen rimelinizi değiştirmeniz gerekir.

6. Maskaranın içine su ya da badem yağı katarak yumuşatmaya çalışmayın. Rimelinizin yapısı bozulabilir ve hatta gözünüzü tahriş edebilir.

7. Hafif ve doğal bir göz makyajı istiyorsanız sadece üst kirpiklere rimel sürmekle yetinin. Alt kirpiklere kullanılan rimel çok doğal olmayan bir görüntü sağlar.

8. Renkli rimel kullanmaktan çekinmeyin. Koyu renk gözlüler kahverengiyi ve son günlerde oldukça moda olan mürdüm eriği, kobalt mavisi gibi renkleri de deneyebilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.