Kış Hastalıklarından Korunmanın Sırrı Burcunuzda mı Saklı?

Kış Hastalıklarından Korunmanın Sırrı Burcunuzda mı Saklı?

Eylül ayının ilk yarısında yaz sıcağını aratmayan güzel, güneşli günler yaşadık. Okulların açılması ile birlikte tüm yurtta hava sıcaklıkları belirgin derecede düştü. Pek çoğumuz, yazlık giysilerimizle kara kışa yakalandık. El-Nino olarak bilinen ve deniz yüzeyini ısıtan hava olayı yerini La-Nina denilen ve bunun tam tersini yapan hava olayına bırakıyor yani kış kapıda. Beklenen O’dur ki bu kış sert ve uzun geçecek.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Peki , kış hazırlıklarında ne durumdayız? Sezonun en gözde parçalarından en az birine sahip olmak tabii ki çok kıymetli ancak bir ondan çok daha kıymetli ve hatta paha biçilemez bir şeyimiz var; sağlığımız. Burçlarımız hayatımızla ilgili pek çok önemli bilgiyi bizlere fısıldarken, sağlığımızı korumamız ile ilgili olarak da eşsiz bilgi hazinesini bizlere sunuyor.

Burcunuza ve yükselen burcunuza göre alacağınız basit önlemler, kış boyunca sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilir. Atalarımızın bilgeliği, modern hayatta da bizlerle birliktedir. Şimdi pek çok teknolojik imkanlara sahibiz, bununla birlikte köklerimiz ile bağımızı koparmak pahasına olsa da ve yani olan her şeyi deneyimlemek için de dayanılmaz bir arzu içindeyiz. Bilim ve teknoloji ile sarmalanmışken, ruhumuzun sesini artık duyamıyoruz. İşte tam olarak da burada hepimizin bildiği ancak çoğunlukla da unutabildiği bir sihirli sözcüğü fısıldamak gerekli ‘’denge’’.  İyi ile kötü, geçmiş ve gelecek, sıcak ve soğuk tüm ama tüm zıtlıkları bünyesinde birleştirebilen o eşsiz sözcük. Teknoloji ve geleneği dengede tutabilmek… Denemeye değer, ne dersiniz?

Koç Burcu: Baharın ilk günü Koç burcu ile başlar. Ateş elementinin öncü niteliğinde olan Koç’lar, hep ileriye daha ileriye atılma eğilimindedir. Bu nedenle de sağlıklarına pek dikkat etmezler. Tedbirli olmak Koç burcuna göre bir şey değildir. Vücutta ise baş bölgesini temsil ederler. Bu nedenle de mevsim geçişlerinde özellikle hassas oldukları bu bölgeyi korumalarında fayda vardır. Demirden zengin besinleri tercih etmeliler. Dışarı çıkarken havaların aniden soğumaya başladığı bu günlerde, mevsime uygun giysileri tercih etmelerinde fayda var.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar ise toprağın elementinin sabit niteliğindedir. Bu nedenle değişime kolayca uyum sağlayamazlar. Sağlıkları konusunda dikkatli olmalarına rağmen yazın bitmesini kabul etmekte zorlanabilirler. Bu nedenle özellikle de boyun bölgelerini soğuktan korumak için önlem almalarında ve bol bol sıcak bitki çayı tüketmelerinde fayda var. Kalsiyum’dan zengin besinleri tüketmeliler.

İkizler Burcu: İkizler burcu ve yükselen burcu ikizler olanlar için ise akciğerlerinin sağlığı çok önemli. Bu nedenle bol bol sıvı tüketmelerinde fayda var. Hava elementinin değişken niteliğinde olan ikizler burçları, kışın ağırlaşan havası ve çabuk kararan günler nedeni ile kendilerini mutsuz hissedebilirler. Güneşli günleri iyi değerlendirmeli ve bol bol enerji depolamalılar.

Yengeç Burcu: Su elementinin öncü niteliğinde olan Yengeç burçlarının sindirim sistemleri hassas olabilir ve duygularından çok fazla etkilenirler. Mevsim değişikliklerinde sindirim sistemine ilişkin rahatsızlıklar duyabilirler. Bu burç için su son derece besleyicidir. Bol bol su tüketmeliler. Çok soğuk ya da çok sıcak şeyleri yemekten ya da içmekten özellikle kaçınmaları yararlı olacaktır. Kuruyemiş tüketmeleri mineral desteği sağlayabilir. Stres ve öfkeden uzak durmaları gereklidir.

Aslan Burcu: Ateş elementinin sabit niteliğinde olan aslan burcu, kalp ve omurga ile ilgilidir. Havaların değişmeye başladığı bu dönemde beslenmeye dikkat etmek, ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak, egzersiz yapmak aslan burçlarına iyi gelecektir. Egzersiz sırasında ağır hareketlerden uzak durmaları yararlı olacaktır. Tembelliğe meyletmemeleri gereklidir.

Başak Burcu: Toprak elementinin değişken niteliğindedir.  Sağlık konusunda son derece titiz olan Başak burçları ise çoktan kış ile ilgili tüm önlemlerini almışlardır. Bununla birlikte özellikle bağırsak ile ilgili konular hiç beklenmedik bir şekilde Başak burçlarının ve yükselen burcu Başak olanların gündemine gelebilir. Dışarıda yemek yerken daha yeni yerleri deneyimlemek yerine, güven duydukları yerleri tercih etmelerinde fayda vardır. Taze sebze ve meyveleri tüketmeye özen göstermeliler.

Terazi Burcu: Terazi Burçları, hava elementinin öncü niteliğindedir. Terazi Burcu ve yükselen burcu terazi olanlar için sonbahar ayları idrar yolu hastalıkları açısından dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Sıvı tüketimi özellikle artırılmalıdır. Yazdan kalan ayakkabı alışkanlıkları ise yerini kışlık tercihlere bırakmalıdır. Bu dönem içinde tuz tüketimini kısıtlamaları yararlı olacaktır.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar hava elementinin sabit niteliğindedir. Bu dönem içersinde özellikle karamsar olmamaya dikkat etmeliler. Aileleri ile birlikte bolca vakit geçirmek yararlı olacaktır. Demirden zengin besinleri tüketmeleri onlar için faydalıdır.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar ise ateş elementinin değişken niteliğindedir. Maceracı Yay’lar kışın gelmesini, ekstrem kış sporları için bir fırsat olarak görebilirler. Bu nedenle de özellikle uyluk kemiklerinin sağlığı açısından dikkatli olmalılar. Kemiklerini güçlendirecek kalsiyumdan yana zengin besinleri tüketmeleri yararlı olacaktır.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar toprak elementinin öncü niteliğindedir. Kış için hazırlıklarını çoktan tamamlamış ve yağacak olan ilk karı beklemektedirler. Oğlak burçlarının da özellikle solunum sistemi sağlığına dikkat etmeleri çok önemlidir. Sıvı tüketimine dikkat etmeleri gereklidir. Dizleri ve eklemleri için egzersiz yapmaları yararlı olacaktır.

Kova Burcu: Hava elementinin sabit niteliğinde olan Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar, kışın en soğuk günlerinde doğmuşlardır. Soğuğu severler. Yine de serinleyen havalarda giysilerine özen göstermeliler. Dolaşım sistemlerinin sağlığı için egzersiz yapmaları yararlı olacaktır. Kısıtlanmaktan hoşlanmayan Kova Burcu için olumsuz hava koşullarında kapalı yerlerde bulunmak son derece can sıkıcı olacaktır. Bu durumu arkadaşları ile bol bol vakit geçirerek avantaja dönüştürebilirler.

Balık Burcu: Su elementinin değişken niteliğinde olan Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, bu dönemde kendilerini kış hazırlıkları nedeni ile fazla yormamalılar. Dinlenmek için kendilerine özel zaman ayırmalarında yarar var. Bu dönemde ayaklarının sağlığına dikkat etmeliler. Düzenli olarak yemek yemeyi ihmal etmemeliler.

Yukarıda yer alan astrolojik yorumlar hiçbir koşulda tıbbi teşhis ve tedavi yerine geçmezler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.