Lazer Epilasyonun Tam Zamanı!

08.04.2015
71
Lazer Epilasyonun Tam Zamanı!


Uzmanlar bahar döneminde “Lazer Epilasyon” işleminin hızlıca planlar arasına alınmasını tavsiye ediyor zira bahar sezonu bu işlem için en iyi zaman olduğunda hem fikir.

Işıl Karaman

Medikal Estetik Uzmanı

Lazer epilasyon işleminin bronzlaşan ciltte uygulanması zordur. Vücudun özellikle güneşe maruz kalan bacak, kol, omuz ve boyun gibi kısımlarında, bronzlaşmış tene uygulanan lazer epilasyondan yeterli verim alınamaz. Büyüyen kıl kökleri gözden kaçar.

Kişiye ve cilt, kıl yapısına göre değişmekle birlikte, lazer epilasyonun tamamlanması için genellikle birden fazla seans gerekir. Lazer epilasyon yöntemi, kılların büyüme aşamalarında etkili olur ve bilindiği gibi, vücuttaki kıllar farklı büyüme aşamalarındadır. Bu nedenle doğru zamanı yakalayabilmek için birden çok seansa ihtiyaç vardır. Bu da yaz gelmeden tamamlanması gereken bir tedavi süreci anlamına gelir. Dolayısı ile tam bu zamanlar tedavinin başlaması, yaz başına tedavinin sonlandırılabilmesini sağlar.

Lazer epilasyon merkezi seçerken, bu merkez bir sağlık kuruluşu olmalıdır.

İşleme ve cilt yapısına uygun nitelikte hijyen koşulları sağlanarak yapılan uygulamalarda mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Lazer epilasyon uzun yıllardır uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Tüm dünyada güvenirliliği konusunda şüphe kalmamıştır. Gelişen teknoloji ile beraber sonuçlardaki başarısı da artmıştır. Ama tüm bunlar bir sağlık kuruluşunda yapılan uygulamalar için geçerlidir. Özellikle ‘Alexandrite’ lazer epilasyon tedavisinde en etkili yöntemdir.

Havalar ısındığında, deniz ve mayo mevsiminde akla gelen vücut kılları ve epilasyonun her hangi bir faydası yok gibi görünüyor. O zaman “Lazer Epilasyon” un tam zamanı!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.