Meyvelerin Tatlı Ve Taze Renkleri Yüzünüze Yansısın

17.10.2012
53
Meyvelerin Tatlı Ve Taze Renkleri Yüzünüze Yansısın

makyaj, guzellik, bronz, moda, trend, Meyvelerin Tatlı Ve Taze Renkleri Yüzünüze YansısınYazın bu son günlerinde bronzlaşan tenlerde canlı, meyve renkleri ışıltınıza ışıltı katsın. Trendy renkler sarı, turuncu ve gece için mürdüm ile sıcak kahve. Gözler ve dudaklarda şeftali ve kayısı renkleri gündüz ve gece için ideal.

Mevsim geçiş dönemlerinde kadınlar makyaj tonlarında “Yaza mı yoksa son bahara mı uygun olmalı?” konusunda bir bocalama yaşar. Halbuki uygulanacak en iyi tarz doğanın bize armağan ettiği renklerdir. Tezgahlarda şeftaliler, kayısılar sokaklarda yavaş yavaş oluşan sarı turuncu yapraklar bizlere ip ucu veriyor. Evet şu an trendy renklerimiz sarı, turuncu ve gece için mürdüm ile sıcak kahve. Gözlerde yoğun koyu renkler kullanıyoruz daha çok şeftali ve kayısı renkleri gündüz ve gece için ideal. Gün içerisinde abartıya, frapanlığa kaçmadan uygulanacak bu renkleri rimel ile tamamlıyoruz. Yanaklar güneşten yeni yanmış gibi pembe, şeftali arası tonlarda ışıltı buluyor. Dudaklar ise yine uçuk pembe, şeftali ve kayısı tadında renkleniyor. Geceleri ise hafif sedefli ışıltılar, bir parça mürdüm yada kızıl kahveler ile gölgelendirilip flu eye liner ve bol rimel sonlandırılıyor. Yanak ve dudaklar ise yine geceye uygun olarak biraz daha yoğun ve ışıltılı oluyor. Burada telaffuz edilen ışıltı kesinlikle payet yada sim değil sedefsi bir parlaklıktır.
İDEAL MAYKAJIN PUF NOKTALARI
Bunun için sizlere önerebileceğim yöntem gözlerde; göz pınarından başlayıp ortalara doğru koyulaşan açık sıcak tonlar, göz bitiminden ortalara doğru hafifleşen yine sıcak ama koyu renkler ile gölgeleme yapabilirsiniz. Eye-liner ince bir hat olarak çekildikten sonra fırça yardımı ile dağıtılarak gözlere puslu ve yumuşak ifade kazandırabilirsiniz. Göz altlarına da aynı yöntemle belirginleştirerek bütünlük sağlayabilirsiniz. Ve elbette düzgün sürülmüş bol rimel ile makyajımızı tamamlamış oluruz. Yanaklarda yeni yanmış görüntüsünü ise şeftali tonlarındaki allığımızı pembe bir allık ile karıştırarak elmacık kemiklerinin üzerine atıyoruz. Işıltı içinse uçuk sedefli beyaz pudra ile de aydınlık ve taze görüntüyü elde etmiş oluruz.Dudaklar abartıdan uzak tatlı ve hafif tonlarda ince bir parlatıcı yada parmak uçları ile yedirilmiş parlak ruj sürüyoruz.Bu arada cildimize baz olarak uygulayacağımız tonlar mutlaka boyun ve dekolte kısmı ile farklı olmamalı.Ayrıca sıcak günlerde yağlanan ve nemlenen ciltte makyajın akmasını minimum seviyede tutmak için transparan pudra kullanabilir ardından da fixer ile sabitleyerek makyajımızı tamamlayabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.