Mimiklerinizi Kaybetmeden Zamanı Durdurun !!!

18.11.2013
47
Mimiklerinizi Kaybetmeden Zamanı Durdurun !!!

MİTTLifting ve anti aging özelliklerini taşıyan yeni yöntem MIIT aynı zamanda kırışıklıklara savaş açıyor. Yöntem aynı zamanda mimikleri dondurmayarak cildi gerip ve sıkılaştırırken, yüz hatlarındaki bozuklukları tedavi ediyor…

Dr. Erçin Özüntürk

Dermatolog

Dünyada Meristem (Organik Kök) hücresi ve cilt için bilinen en etkin maddelerin nerdeyse tümünü içeren teknik, doğrudan  epidermis tabakasına enjekte ediliyor. Yeni yöntemin adı MIIT (Mikro Intradermal Injeksiyon) tekniği.

Tamamen DOĞAL…

Prof. Dr. Annamaria Forenza tarafından geliştirilen teknik, 27 sene boyunca kullanılan ürünlerin en aktiflerinden oluşturulmuş 4 farklı kokteyl ürün ile geniş uygulama alanlarında etkin sonuçlar vaad ederken, içeriği ile benzerlerinden ayrılıyor. Özel formülasyonlar ile bio-revitalizasyon ve yeniden şekillenme sağlayan bu estetik yöntemin en önemli özelliği mimikleri dondurmaması ve kırışıklıkları tedavi ederek gençleşme vaad etmesi. Kişi, kas ve mimik hareketlerini tamamen doğal bir şekilde kullanmaya devam edip aynı zamanda kırışıklıklarından kurtuluyor. Teknik, içeriğindeki çam fıstığı özü, hyalüranik asit, kalojen, kafein, meristem hücreleri (organik kök hücreleri) gibi maddeler ile mor halkalar, yüz, boyun, kol altları, dekolte, eller, ayaklar, popo, basen gibi geniş uygulama alanlarında mucizeler yaratıyor. Hem lifting hem de ciltteki kırışıklıkları ortadan kaldırarak etkisini gösteren yöntem aynı zamanda 4-5 yaş gençleştirme vaad ediyor, Türkiye’deki pek çok plastik ve estetik cerrah, dermatolog ,medikal estetik doktorları tarafından destekleniyor.

Hem LİFTİNG hem de DOLGU Yöntemi…

Söz konusu olan, hem bir lifting hem de bir dolgu yöntemi. Enjeksiyon yoluyla yapılıyor. Anlaşılacağı üzere, cerrahi müdahale gerektirmiyor. Diğer uygulamalardan farkı MIIT’ın mimikleri asla dondurmaması. Kişi, kas-mimik hareketlerini tamamen doğal şekilde kullanmaya devam edebiliyor. Bu arada da kırışıklıklardan kurtuluyor, uygulanan bölgede toparlama ve sıkılaşma meydana geliyor. Tekniğin bir diğer önemli farkı da içeriğinde cilt için tüm etkin maddelerin yanında meristem (organik kök) hücresi içermesidir.

Meristem (organik kök) hücrelerin esas özelliği sık sık bölünerek(mitoz bölünmeyle) yeni hücreler meydana getirmesidir. Meydana gelen yeni hücreler cildin de yenilenmesini sağlayarak, ciltte gençleştirme ve lifting etkisi yaratıyor ve bu sayede kırışıklıkları ortadan kaldırıyor.

Tedavi Ederek Gençleşme Vaad Ediyor

Yöntem, konusunda uzman bir hekim tarafından kolaylıkla yapılabiliyor. Uygulama, ağrısız bir şekilde yapılabiliyor. İçeriğindeki çam fıstığı özü, hyalüranik asit, kollajen, kafein, meristem hücreleri (organik kök hücreleri) gibi maddeler ile mor halkalar, yüz, boyun, kol altları, dekolte, eller, ayaklar, popo, basen gibi geniş uygulama alanlarında mucizeler yaratan teknik, cildin hemen altına epidermis tabakasına uygulanıyor. İçeriğindeki meristem hücreleri ( bitkisel kök hücreleri) en fazla kök hücrelerinin bulunduğu epidermis tabakasında hücre bölünmesini sağlayarak taptaze bir cilt yaratıyor. 4 haftalık kür ile uygulanan tedavi, ikinci haftadan itibaren etkisini gösteriyor.

MIIT Tekniği, birden fazla ürün içeriyor ve kişinin ihtiyacına göre; onu gençleştiriyor, yaşlanmasını önlüyor ya da yeniden forma girmesini sağlıyor. Uygulama sonrasında gerekli bakım kremlerinin kullanılması önemli. Ayrıca ilk günlerde güneşten, sıcak içeceklerden uzak durulması önerilir. Yöntem yılda bir kez tekrarlanırsa maksimum performans gösterirken tedavi etkisi de güçlenir. Cerrahi müdahale gerektirmeden enjeksiyon ile uygulanan teknik vücutta çok geniş bir kullanım alanına sahip.

Diğer yöntemlerden farklı

MIIT de diğer yöntemler gibi kırışıklıkları ortadan kaldırır. Bu sistemin farklılıklarına gelince öncelikle non invazif bir yöntem (öğlen arası uygulanabilir). Öte yandan, mimikleri dondurmadan uygulanan bölgede toparlama ve sıkılaşma oluyor. Tedavi ederek gençleşmeyi özellikle içeriğindeki meristem ( organik kök) hücresi hücre bölünmesi yaparak yeni hücrelerin oluşması ile sağlıyor.

Gözle görülür fark, uygulamadan 2 hafta sonra maksimum oranda görülür. Tekniğin boyun, elmacık kemikleri, el, kaş, göz çevresi, dudak, dekolte germe, selülit tedavisi, kasık germe, popo kaldırma gibi çok yaygın kullanım alanı var. Ve uygulandığı her alanda etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.