Namusu Bekçinizi Hayata Kazandırın

17.10.2012
32
Namusu Bekçinizi Hayata Kazandırın

bilge merve savaşan, savaşan, namus, namus bekçiliği, namussuz, namus bekçisi, bilge merve savasan, bilge savaşan, merve savaşan, Namusu Bekçinizi Hayata KazandırınHepimiz namuslu insanlarız fakat kadınlar erkeklerden daha korunmasız ve kendilerine hakim olamayacak kadar zayıf iradeli nemfomanikler oldukları için daha az namusludurlar. Bundan dolayı mutlaka ama mutlaka erkek cinsiyetinden bir namus bekçisine ihtiyaçlar vardır- mıdır?
Bilge Merve Savaşan

Yukarıda yazdığım düşünce tarzını benimsiyorsanız ve bir erkekseniz size tavsiyelerim:
1- Kariyer yapın: Çünkü belli ki şimdiye kadar hiçbir işe yaramamış asalak birisiniz. Kendinizi size sırf erkeksiniz diye saygı gösteren ama aslında içinde sizden hiçbir şey olamayacağını bilen bir kadına emirler verirek tatmin ediyorsunuz.
2- Cinsel terapistinizden randevu alın: Çünkü artık herkes biliyor ki bir insan neden yoksun ise en çok onun hakkında konuşur ve yorum yapar. Kendinizle barışık olun ki başkasının işlerine daha öz önem verin. Halk dilinde dilinize vurmuş sizin.
3- Sosyalleşin: Çünkü sosyalleştiğinizde göreceksiniz ki çevrenizdeki insanlar başka kadınlara veya başka erkeklere baktığında sizin düşündüklerinizi düşünmüyorlar. Misal; Arkadaşlarınızla bir kafede buluşuyorsunuz o anda  başka bir masada önündeki kitabı okurken cafe lattesini yudumluyan hoş, kendine güvenen, alımlı, suratından ne kadar zeki olduğu anlaşılan çekici bir bayan görüyorsunuz aklınızdan “ Vaay, karıya bak tek başına burada oturuyor, bak bir de kitap okurmuş gibi yapıyor ama aslında erkek bekliyor, masasına gideyim yalnızlığını doldurayım” diye geçirirken arkadaşlarınız o okunan kitap hakkında paylaşımlar yapmaya başladılar. Bu deneyim ne kadar çok olursa o kadar çok normalleşip insan olacaksınız! Yani sosyal çevrenizin sizi asimile etmesine izin verin.
4- Annenizin Kuzusu Olmayı Bırakmalısınız: Bu da nereden çıktı şimdi demeyin.  Milyonlarca klinik çalışma sonucu annesi ile çok güçlü ödipal bağları olan kişiler ile aynı zihniyeti taşıyorsunuz. Bu da bizi tekrar tavsiye no 2’ye geri döndürüyor…

ŞAKA BİR YANA…

“Namus anlayışı”na sahip kültürlerde, erkeğin namusu ailesine dair kızların cinsel çekimserliği ile korunur; Bir kızdan, ailesinin namusunu tehlikeye sokmaması için daima belli kurallara uyması beklenir. Bir kızın ve ailesinin namusu, ancak o kız bakire olarak evliliğe girmesi ile korunur. Bir erkeğin namusu, harama el uzatırsa bozulur.

Namus anlayışının en sıkı şeklini yaşayan toplumlarda ataerkil bir bakış açısı olduğundan, bir tecavüzün kurbanı olmuş bir kadın kurban olarak görülmez. Böylece namusunun kirlenmiş olduğuna inanan aile, tecavüze uğrayan kızlarını öldürerek namuslarının tekrar temizlediklerine inanırlar. Bazı ailelerde ise tecavüze uğramış olan kıza, intihar edene kadar sosyal baskı uygulanır.
Bu şekilde namus yüzünden ölen kızların sayısı, Terre des Femmes adlı kadınları koruma kuruluşu tarafından yılda 5000 olarak tahmin edilir.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.