Neden Lazer Lipoliz?

Neden Lazer Lipoliz?

Lazer Lipoliz; klasik liposuction metotlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Op. Dr. Hüseyin Güner

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Hepimiz orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteriz. Genellikle fazla kilolarımız olduğunda aklımıza ilk olarak spor yapmak ve sağlıklı beslenmeye dönmek gelir ki; bu aslında en doğru çözümdür. Bazen de kolaya kaçar bazı cihazlara seanslarca bağlanıp bölgesel veya genel olarak incelmeyi umarız.

Estetik cerrahlara başvuran hastaların bilgilendirmeleri gereken en önemli konu; hangi durumlarda modern yöntemlerle yağ aldırmanın yararlı olacağı ve hangi durumlarda da sağlıklı diyet ve spor takviyesi ile problemi çözmeye çalışmanın doğru olacağıdır.

Lazer Lipoliz yönteminin Slim Lipo ve Smart lipo olmak üzere iki ayrı cihazı bulunmaktadır. Cihazların ortak  özellikleri;

  • Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
  • Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
  • Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltukaltında kullanılmasıdır.

 Avantajları

Lazer Lipoliz oldukça etkili, az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir ki bu hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için teşvik edici bir imkandır. Ayrıca uygulama için yapılan kesi 1-2 mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Hem uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebileceği hem de sonuç yavaş yavaş 2-3 ay arasında ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.

İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra bölgeye lokal  anestezi uygulanır ve yağlara özel bir solüsyon verilir. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesini ve sıvılaşmasını sağlamaktır. Ardından sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra son derece ince bir kanülle yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri girilir ve lazer o bölgedeki yağları eritir. Yağlar özel bir şırınga ile aynı kesikten alınır. Slim lipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazerle gerilir. İşlem yaklaşık bir saat sürer.

Bu işlemler erkekler içinde uygulanabilir. Ancak erkekler için önemli bir problem olan jinekomastinin (erkek memesinin aşırı büyümesi) tedavisinde altın standartta bir yöntemdir. Erkeklerde çok büyük görsel ve psikolojik problem yaratan bu bozukluğun tedavisinde çok başarılıdır. Büyüyen meme dokusu içinde bulunan çok miktardaki sert yağ dokusu klasik liposuction yöntemiyle alınamazken, lazer lipoliz bu yağların eritilerek alınmasına olanak sağlamaktadır. Sonuç olarak hastalarımız neredeyse hiç iz kalmadan, büyük problem olan aşırı büyümüş göğüslerinden yaklaşık 45 dakikada genel anestezi almadan kurtulmaktadır. Ertesi gün çok rahat bir şekilde işlerine dönebilmekteler.

Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük süre içinde korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Farklı bölgelere 1-2 hafta içinde yeniden uygulama yapılabilmekte.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.