Ok Yay’dan Çıktı Bir Kere

14.11.2012
69
Ok Yay’dan Çıktı Bir Kere

Bağımsızlıklarına olan düşkünlükleri ile her an yaydan fırlayacak ok gibi harekete hazır olan yay burçları, ateş grubundandır. Belki de bu yüzden ateş gibi elde tutulması zor karakterlerdir.

Filiz Yaşar Zorka

 Esprili, zeki ve oldukça hareketli. Kadın olsun, erkek olsun yay burcunun cazibesine karşı koymak oldukça güçtür. Keskin zekaları ve meraklı kişilikleri, esprileri yay burçları her zaman dost canlısıdır. Keşfetmek, gezmek, görmek yay burcu için çok önemlidir. Bir yere uzunca bir süre bağlı kalamaz, hareketsizlik onun ateşini çabucak söndürür.

Şans Burcu

Yay burcunun doğal yöneticisi Jüpiter’dir. Jüpiter astrolojide büyük şans yıldızı olarak kabul edilir. Bu nedenle eğer doğum anında ters bir etki almamışlarsa, yay burcu için Jüpiter’in şanslı çocukları demek yanlış olmayacaktır.

Yay burcu için felsefe ve felsefe ile ilgili tartışmalar ve aklını kullanabileceği, entelektüel zekasını ortaya koyabileceği her türlü tartışma çok eğlenceli ve yeni bir şeyler öğrenmek için de önemli bir fırsattır. Gezip gördüğü yerlerde yaşayan insanlarla ahbaplık etmekten, onların inanışlarını öğrenmekten büyük keyif alır. Tanıştığı herkes yay burcunun entelektüel hazinesine katkı sağlayan kıymetli arkadaşlardır. Hareketten beslenen yay burcunu rutinler öldürür. Tekdüzelikten nefret eder. Bu nedenle de ikili ilişkilerde bağlanmaktan çekinir. Kendisi gibi hareketli, neşeli bir kaşif gördüğü zaman da onunla uzun süreli ilişkilere girmekten hiç çekinmez.

Büyük Projelerin İnsanı

Yay Burcu için uygun meslekler araştırmacı ruhunu tatmin edecek olan mesleklerdir. İş ortamında becerikliliği ve bitmek bilmez enerjisi ile pek çok sorumluluğun altından başarı ile kalkacaktır. Sakın ondan oturarak çalışmasını istemeyin, ilk fırsatta kaçacaktır.

Yay burcu için büyük projelerin insanı demek hiç de yanlış olmaz. Enerjisini projeleri tasarlamak ve hayata geçirmek için başarı ile kullanabilir. Ne kadar büyük ve gerçekleştirmesi ne kadar imkansız olursa o kadar mutlu olacaktır. Sadece kolay sıkılma ve hevesle başladığı işleri yarıda bırakma gibi kötü bir alışkanlığı da vardır. Bu nedenle başında bir yay burcunun olduğu ekipler, patronlarının arkasını toplamaktan fazlasıyla yorulabilirler.

Dinamik Burç

Yay burcu çalışanınıza ufak işler vermeyin. O masa başı katibi olamaz ve bundan çok sıkılır. Eğer yorgunluktan şikayet ediyorsa, büyük ihtimalle sıkıntıdan ölüyor demektir. O zaman onu farklı alanlara kanalize edin. Dinamik yay, çalışırken dinlenecektir.

Yay Burcu Erkeği

Eğer içinizden yay burcu erkeğini tavlamak geçiyorsa, hemen bir çift spor ayakkabı alın ve hızlıca koşmaya başlayın. Yay burcu oyunlara bayılır, hayatını ondan bağımsız sürdürebilecek olan kadınlara karşı aşırı ilgi duyar ve yakalayana kadar da peşini bırakmaz. Tabii bu kaçmaca kovalamaca işlerinden sıkılıp, artık evinizin kadını olmak istiyorsanız o başka. O zaman yay burcundan uzak durmanızda fayda var. Yay burcu erkeği hareket edemezse ölür. Unutmayın erkeğiniz ateş grubundan ve alevinin parlaması için ateşi sürekli beslemeniz gerekir.

Yine de yay burcu erkeği, eğer gerçek aşkı bulduğuna inanıyorsa sadık kalacaktır. Bu erkeğin, keşfetme duygusunun cinselliğe de yönelebileceğini asla aklınızdan çıkarmayın. Belki her akşam eve gelecektir ama çok becerikli bir şekilde eşi ile olan ilişkisini cinsellik paylaştığı arkadaşlarından ayrı tutacak, aynı anda hem tek eşli, hem de çok eşli olmayı başaracaktır. O pek çok partneri olan, eşine sadık bir eş olarak kendini tanımlamaktan kaçınmaz.

Yay Burcu Kadını

‘’Zor Kadın’’. Çok zor kadın. Zeki, arkadaş canlısı, patavatsızlık derecesinde açık sözlü, sportif, becerikli, kariyer sahibi, savurgan ve başına buyruk. Eğer yetmediyse nefesleri durduracak kadar cazibeli, sevimli, ateşli, çocuklarla arası iyi olan, tutku dolu bir kaşif. Yay burcu kadınları hep yalnızdır. Gücü kendi gücüne denk olan bir erkek isterler ve ‘’o adam’’ olmak gerçekten zordur. Geniş bir kelime haznesi ile bilgi dolu konuşmalarınızı eğer azgın bir nehirde rafting yaparken gerçekleştirebiliyorsanız, yay burcu kadınının ilgisini biraz çekebilirsiniz. Yine de ona sahip olmak gerçekten zordur. Bu nedenle önce kendinize sahip olup, yeteneklerinizi geliştirmeniz gereklidir. Uzun süreli bir ilişkide, evlilikte daima eşit olacağınızı yay burcu kadınına hissettirmeniz önemlidir. Yay burcu kadını ona sağladığınız bu konfor alanına minnettar kalacak ve size hayatınızın en güzel zamanlarını yaşatacaktır.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.