Parlak Bir Gülüşün Püf Noktaları

03.08.2014
98
Parlak Bir Gülüşün Püf Noktaları

parlak-bir-gulusun-puf-noktalariGünümüzde güzel bir gülüşün hayalini hemen herkes kuruyor. Ancak bu ihtiyaç, özellikle de adım adım yaklaştığımız yaz aylarında kadınlar için daha öncelikli hale geliyor. Kişiye özel gülüş tasarımıyla, yaz aylarında ayrıcalıklı bir gülüşe sahip olmak mümkün oluyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Son teknoloji kullanılarak bilgisayar ortamında tasarlanan dişler, kişilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak, kişiye özel seçenekler sunmasıyla farklılaşır.

Gülüş Tasarımıyla, Kişiler Hayallerindeki Dişlere Kavuşuyor

Kişiye özel gülüş tasarımı, bilgisayar ortamında son teknolojiden faydalanarak, kişilerin estetik kusurlarının bir analizinin yapılmasını sağlar ve modeller oluşturulur. Bu yöntem sayesinde, kişiler öz güvenli bir gülüş sergileyerek yaza giriş yapma şansı elde eder. Bilgisayarlı gülüş tasarımında yüksek oranda başarı sağlanır.

Diş hekimi tarafından öncelikli olarak kişinin hem komple yüzü hem de lokal olarak dişlerinin çeşitli açılardan dijital fotoğraflar çekilmektedir. Çekilen fotoğraflar ile daha sonra bu amaç için özel olarak hazırlanan bir program yardımıyla, kişinin hayal ettiği görünüm üzerinde çalışılmaktadır. Bu yöntemin diğerleriyle karşılaştırıldığında en büyük avantajı, kişiye üzerinde düşünmesi için çeşitli alternatifler sunmasıdır.

CAD CAM ile Dişler Kusursuz Bir Görünüm Elde Ediyor

CAD – CAM (Computer Aided Design – Computer Aided Manufactoring) uygulaması, dişlerin bilgisayar destekli dizayn edilmesine imkân verir. Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnuniyetsizlik duyanlar, bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile kendilerine özel, istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabilir.

CAD CAM destekli gülüş tasarımında, alınan ölçüden elde edilen bir modelin optik ölçüsü alınarak bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Daha sonra dişlerin dizaynı diş hekimi tarafından bilgisayar ortamında yapılmakta ve dişler bilgisayarlı freze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturulmaktadır. Bu sistemde kullanılan porselenin alt yapısında kristal veya zirkonyum tercih edilmektedir, böylece mükemmel bir görünüm ve doğallık yakalanmaktadır.

Çıkarılabilir Madde ile Mükemmel Gülüş Prova Ediliyor

Gülüş tasarımında, dişlere plastik bir dolgu maddesi uygulanarak dişler yeniden yapılandırılır.Bu geri çıkarılabilir madde ile bir ya da iki gün geçirerek; aile, arkadaş gibi yakınların fikirlerinin alınarak, kişi son kararı verebilir.

Geçici kaplamalar sayesinde, harika bir sonuç için emin adımlarla ilerlemek mümkündür. Kaplamalar hazırlanırken, geçici olarak gerçek dişlere yakın bir biçimde renklendirilmiş ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilecek şekilde üretilen kaplamalar dişlerin üstüne takılacaktır. Çünkü bu, yeni dişlerin son halini almadan önce bir çeşit final provası olacaktır. Böylece diş hekimi, kişinin ağız yapısına uygun ve rahat hissedeceği dişlere sahip olmasını sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.