Sağlığınız İçin 10 Pratik Çözüm

Sağlığınız İçin 10 Pratik Çözüm

Sağlığınız İçin 10 Pratik ÇözümSağlık sorunlarınızın çözümünü barındıran 10 önemli madde sayesinde tamamen sağlıklı olmanız mümkün…

1- MiGREN: Saf nane yağı koklayın veya birer damla burun deliklerine sürün; ağrılarınızdan kurtulacaksınız. (Yalnız mutlaka saf nane yağı olmasına dikkat edin.)

2- SAÇ BAKIM YAĞI: 20 cc badem yağı ve 20 cc çam terebentini yarım kg şampuanla karıştırıp kullanın. 2- 3 yıkamanın ardından saçlarınızın daha canlı ve daha parlak olduğunu göreceksiniz.

3- KIRIK KEMİK: Burçak alınarak lapa yapılır ve kırık kemik üzerine serilip sarılır. Kemik cam parçası gibi dağılmış olsa bile kısa zamanda toparlayıp normal haline getirir. (Her gün yeniden lapa yapıp sarılmalıdır.)

4- KİREÇLENME: Kireçlenen bölgeyi günde 1 veya 2 defa ılık zeytinyağı ile ovun; çok faydasını göreceksiniz. Egzersiz de yapabilirseniz sonuç çok daha iyi olur.

5- CİLT BAKIMI: Yatmadan önce cildinizi buğday yağlı bir pamukla iyice temizleyin; sabah uyandığınızda güzelliğinize siz de şaşıracaksınız.

6- DEPRESYON-STRES: Karabaş veya melisa otu çaylarını içebilir veya damıtma yöntemiyle elde edilmiş, üretim izinli ürünler kullanabilirsiniz. Strese karşı çok faydasını göreceksiniz.

7- TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUĞU: Her öğün yemek öncesi sarımsak hap gibi uzun süre yutulursa tırnakta düzelmeler olacaktır.

8- AĞIZ KOKUSU: Eğer dişlerde çürük veya iltihap yoksa, misvakla dişlerinizi fırçalayın; ağız kokusu yok olacaktır.

9- EL AYAK TERLEMELERİ: Günde en az iki defa üzüm sirkesi veya elma sirkesiyle yıkayıp normal su ile durulayın. Bir süre devam edildiğinde bu sorun ortadan kalkar; önemli olan düzenli kullanmanızdır.

10- GÖZ ALTI ŞİŞMELERİ: Ilık şekersiz çayla temiz bir pamuk veya bez kullanarak pansuman yapın; şişlik ve morluklara faydasının olduğunu göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.