Sıcak Havalarda Ferahlamak için Vişne Suyu

Sıcak Havalarda Ferahlamak için Vişne Suyu

sicak-havalarda-serinlemek-icin-visne-suyuUzmanlar, sıcak havalarda yaşanan sıvı kaybına karşı vitamin, mineral, antioksidan özelliği nedeniyle vişne suyu içilmesini öneriyor. Hem besleyici hem de ferahlatıcı özelliğe sahip olan vişne suyu, yaz aylarında toksik maddelerin atılmasına da yardımcı oluyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı

Artan sıcaklarla birlikte, vücutta oluşan terlemeile  yüksek oranda sıvı ve mineral kaybı oluştuğunu belirten uzmanlar, bu kaybı dengelemek için bol miktarda sıvı tüketilmesini öneriyor. İçeriğinde bulunan A, E ve C vitaminlerinin yanı sıra, bol miktarda antioksidan madde bulunan vişne suyunun özellikle yaz döneminde 7’den 70’e herkes tarafından tüketilmesi gerektiği belirtiliyor. Vişne suyunun vücudun direncini artırdığını kaydeden uzmanlar, potasyum, kalsiyum ve fosfor bulunduran vişne suyunun sıcak havalarda yaşanan sıvı kaybını engellemek için besleyici bir alternatif olduğunu vurguluyor.


Yaz aylarında terleme ile vücutta yüksek oranda sıvı kaybı yaşanıyor. Ayrıca terleme ile mineraller de vücuttan atılıyor. Sıcak günlerde yaşanan bu kayıpların önüne geçilebilmesi için bol miktarda sıvı tüketmek çok önemli. Vişne ve vişne suyu içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle sıvı takviyesi için besleyici bir seçenek sunuyor. Ayrıca, yaz aylarında düşen direnci artırmak için günde bir bardak vişne suyu tüketilmesi gerekmektedir.


Vişne suyu ayrıca çeşitli mikrop ve toksinlere karşı vücudu koruyucu etkiye sahiptir. Vişne ve vişne suyu ödemin atılmasını, mide ve karaciğerin düzenli çalışmasını da sağlıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.