Sürekli Kravat Kullanan Erkekelere Kötü Haber

17.10.2012
37
Sürekli Kravat Kullanan Erkekelere Kötü Haber

İş hayatında takım elbise ve kravat zorunluluğu olan erkekler farkında olmadan ciddi bir tehlike altında yaşıyor. Özellikle erkeklerde sıkı bağlanan kravatlar, baş ağrısından damar sertliğine, kireçlenmeden gırtlak kanserine kadar birçok ciddi rahatsızlığa neden olabiliyor.Sıkı bağlanan kravatın neden olabileceği rahatsızlıklar;

Uzman Dr. Mehmet Yavuz

 

Günün en az 8 saatini geçirdiğimiz kapalı ortamdaki iş yerleri çalışanlar için ciddi bir stres kaynağı. Erkeklerin takım elbise ve kravat giymesinin zorunlu olması ise mevcut stresi artıran bir faktör. Özellikle sıkı bağlanan kravatların erkeklerde baş ağrısı ve konsantrasyon eksikliğine neden olur, gün boyu gevşetilmeden kullanılan kravatların önemli beyin ve boyun problemlerini beraberinde getirir.

Şah Damarlarında Kireçlenme Felç Nedeni…

Vücudumuzdan beyne kan pompalayan damarların verimini azaltarak kan akışını yavaşlatan sıkı kravat; baş ağrısı, baş dönmesi, konsantrasyon eksikliği, dengesizlik, damar sertliği ve hatta gırtlak kanseri gibi ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Uzun yıllar kullanılan sıkı kravatların boyundaki şah damarlarında kireçlenme ve damar sertliğine neden oldur,bu durumunu özellikle 70 yaş ve üstü kişilerde felç riski taşır.

Boyundaki Baskı, Gırtlak Kanserini Tetikliyor!

Stresi artıran sıkı kravatın kişide çabuk sinirlenme, hoşgörü kaybı ve anksiyeteye neden olur, böyle kişilerin kapalı ortamlarda fazla duramaz.Kravat boyun bölgesinde baskı oluşturur, bu durumun gırtlak kanserini tetikleyen kronik irritasyona neden olur.
Ciddi rahatsızlıkları önlemek için kravatın düğüm bölgesi gevşek ve gırtlağa baskı yapmayacak şekilde kullanılması gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.