Tek Bir Kalemle 20 Farklı Dokunuş

Tek Bir Kalemle 20 Farklı Dokunuş

Makyaj yapmak için öncelikle kaliteli malzemelere ihtiyaç duyarsınız… Kusursuz bir göz makyajının olmazsa olmazı da göz kalemidir. Çarpıcı gözler için de iki şeye ihtiyacımız var: Birincisi kaliteli bir göz kalemi, ikincisi de tavsiyelerimiz…

Sibel Türk

Makyajınızın daha belirgin olması için, farınızla aynı renk bir göz kalemini eyeliner olarak kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın daha kalın ve belirgin görünmesini istiyorsanız, göz kalemini kaş kalemi olarak kullanabilirsiniz. Koyu renk farınız mı bitmiş? Siyah, gri ya da kahverengi kalemler ile göz kapağınızı boyayın ve bir pamuk yardımıyla dağıtın. Kedi gözlere sahip olmak için çektiğiniz kalemi göz bitiminden şakaklarınıza doğru uzatmanız yeterli. 60’ların modasına uymak isterseniz, kaleminizle yanağınıza bir ben kondurabilirsiniz. Göz kalemi erkeklere de çok yakışıyor, Johnny Depp bunun en büyük kanıtı… Siz de erkek arkadaşınızın gözlerine kalem sürmeyi deneyin. Japonlar gibi çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız, göz kaleminizi üst ve alt kirpiklerinizin ortasından başlayarak göz bitimine kadar çekin. Eğer beyaz tenliyseniz, kahverengi göz kalemi çekerek yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz. Gözleriniz büyükse, iç kısımlarına kalem çekerek onları daha küçük gösterebilirsiniz.

10. Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız, alt ve üst çevresine kalem çekmeniz yeterli.

11. Gözleriniz aşağı doğruysa, kirpik diplerine düz şekilde kalem çekerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

12. Gözlerinizin çekik görünmesini istiyorsanız, göz pınarından başlayıp gözün bitiş çizgisine kadar kalem çekmelisiniz.

13. Gözlerinizin iç ve dış kısmına kalem çekmeniz, bakışlarınızın daha da anlamlı olmasını sağlar.

14. Göz kalemini çektikten sonra bir kulak çubuğu ile çizgiyi dağıtmayı deneyin. Böylece Cansu Dere’ninki gibi buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

15. Alt göz kapağınıza beyaz kalem çekerseniz gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

16. Gözleriniz birbirinden uzaksa, göz ortasından göz pınarına kadar alt ve üst kısma kalem çekmelisiniz.

17. Gözleriniz birbirine yakınsa, ortasından göz sona kadar alt ve üstü kısmına kalem sürmelisiniz.

18. Kaşlarınızı daha uzun göstermek istiyorsanız, uygun renkli bir göz kalemi ile kaş çizginizi uzatabilirsiniz.

19. Renkli gözlüyseniz, renkli göz kalemleri kullanmayı denemelisiniz Mavi ve yeşil tonlarındaki kalemler bakışlarınızı yumuşatır.

20. Sadece üst kirpik diplerine kalem sürmeniz, gözlerinizin daha kalkık görünmesini sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.