Üç Nesil Bir Arada Güzelleşiyor

Üç Nesil Bir Arada Güzelleşiyor

Genç bayanlar genelde akne-sivilce, anneler cilt yenileyici ve gençleştirici mezoterapi, büyükanneler ise cilt sarkması, lekeler ve göz kapağı düşüklüğü şikayetleri ile başvurup tedaviler sonrasında istedikleri görünüme kavuşabiliyor.

Dr. Yasemin Hizarcı

Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı

Her yaşta güzel görünmek bütün kadınların hayalidir. Genç bayanlar, anneler hatta büyükannelerin bile içerisinde bulunduğu üç kuşağın her zaman canlı ve yenilenmiş bir cilde sahip olabilir.

Gelişen teknoloji ile beraber bayanların hangi yaşta olursa olsun güzel ve fit görünmek adına göstermedikleri çaba kalmıyor. Bu uğurda harcadıkları zaman sonunda kendilerini mutlu hissettikleri tek hedefleri oluyor. Genç yaşlı demeden her yaştan bayanın cilt problemleri ya da kilolarından dolayı çeşitli uygulamalardan geçer.

Artık herkes daha fit ve genç görünmeyi tercih ederken gençler daha çok akne-sivilce problemlerinden çok şikayetçi oluyor. Sivilce tedavisine yönelik cilt bakımları yapılırken vücut kılları için uygulanan epilasyonlarda gençler arasında yapılan işlemler arasında yer alıyor. Altın iğne tedavisiyle akne izleri kalmış cilt tabakasına mikro iğneler ile rakyofrekans enerjisini veriliyor. Bu doku travmatize edilerek dokunun yeniden yapılandırılması sağlanır. Bu oluşturulmuş yaraya yeniden doku tamiri yapılarak çukurlukların derinliği azaltılır. Geri kalan çukurlar içinde ince dolgu uygulamaları yapılarak cilt yüzeyi düzeltilip pürüzsüzleştirilir. Altın iğne yöntemi cilt görüntüsünü pürüzsüzleştirmeyi sağlayan destek bir tedavi olarak adlandırılıyor. Uygulama seansı 30 dakika sürüyor. Uygulama sonrasında yoğun kızarıklık ve hafif ödem olur. Ancak bu durum  5-6 saat ile 24- 48 arasında geçer. Çöküntülerin derinliği ile alakalı olarak seanslar bir ay arayla 2 veya 3 seans olabilir, ilk etkiler 6 hafta sonra çıkıp yaklaşık 3-6 ay arasında maksimum seviyeye ulaşır.

İlerleyen Yaşlarda Bile Genç ve Fit Görünmek Mümkün

40 ve 50’li yaşlardaki anneler daha çok cilt yenileyici ve gençleştirici mezoterapiler uygulatırken cildi 10 yıl gençleştiren, genetik yapısını onaran geniş band ışık kaynağı uygulamaları da son dönemlerde en çok yüzleri güldüren tedaviler arasında yer alır. Geniş band ışık kaynağı cildin genetik yapısını onarıp tedavi bölgesini canlandıran gençleştiren ve sıkılaştıran bir etki yaratıyor. Bu tedavi gebelik sonrasında da karın sarkmalarından kurtulmak için faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Geniş band ışık kaynağının en önemli özellikleri arasında lekeleri, akneleri ve kılcal damarları da değişik filtrelerle tedavi edebilmesi. Geniş Band Işın Kaynağı ortalama dört seans protokolü ile olur. 30 ila 40 dakikada gerçekleştirilen tedavi hastanın cilt yaşlanma derecesine bağlı olarak 6 ayda bir uygulanıyor. Toplam dört seanslık protokolü tamamladıktan sonra cildin yaşlılık durumu ve yapısına göre sene de iki defa ömür boyu genç kalmayı sağlamak mümkün oluyor. Cildi 10 yıl kadar genç bir görünüme kavuşturuyor. Her insanda cilt yaşlanması genelde 25-30’lu yaşlarda başlıyor. 35 yaşından itibaren cilt hasarı oluşmasıyla birlikte bu yöntem rahatlıkla uygulanabiliyor. Hatta 70 yaşına kadar bile bu işlemi yaptırabilir. Ayrıca eşlerine uyguladığım botox, dolgu tedavisi sonuçlarından ve doğallığından memnun kalan erkekler de eşleri ile birlikte uygulama yaptırmaya geliyor. Ayrıca annelere vücutta en çok uygulanan bölgesel yağları yakan soğuk lipofiz tedavisi ve selülitler için cilt sıkılaştıran soğuk radyofrekans özellikle doğum sonrasında uygulanabiliyor. Bu tedavi infrared teknolojisinin bir arada kullanılmasıyla geliştirilen bölgesel hızlı yağ eritmede yepyeni bir alternatif sunuyor.

3’üncü kuşak büyükannelerin yaşında ise en çok görülen cilt sorunları arasında cilt sarkmaları ve lekeler ön plana çıkıyor. Özellikle göz kapaklarındaki düşüklükler oldukça belirginleşiyor. Bu yaş grubu için de hem cildi soymadan yenileyen ve hem de göz kapak derisini toparlayan Emerge ile göz çevresi tamamen toparlanıyor. Uygulama cilt problemi olan her yaş grubuna 1-2 hafta arayla 4-5 seans aralığında yapılabiliyor. Uygulama bölgesine göre 15 ile 30 dakika arası bir sürede işlem bitiyor. Öncesinde anestezik krem yüze sürüldüğü için herhangi bir ağrı hissedilmiyor. İşlem sonrası aşırı kızarıklık, şişlik, morarma, kabuklanma gibi yan etkiler görülmez. Güneş koruyucu krem sürülerek günlük hayata geri dönmek mümkün. Yalnızca ilk 24 saat uygulama bölgesinin sıcağa maruz kalmamasına ve su değdirilmemesine dikkat etmek gerekir.  Ayrıca Somon DNA ve vitaminli mezolar ile cilt beslenip yenilenebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.