Vücut Kontörüyle İdeal Vücuda Kavuşun

07.04.2015
47
Vücut Kontörüyle İdeal Vücuda Kavuşun


Vücut kontur uygulamalarıyla artık kadın ve erkekler istedikleri vücut ölçülerine kavuşarak daha fit ve güzel görünebilir. Vücudu şekillendiren, bölgesel fazlalıklardan kurtaran vücut kontur uygulamaları birçok yöntemi denemiş ancak fazla kilolarından kurtulamamış kişilerin imdadına yetişir.

Op. Dr. Alpaslan Topçu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Güzelliği gölgeleyen en büyük kusurlardan biri olan fazla kilolardan çeşitli yöntemlerle kurtulma arayışına girilir. Hangi kilo verme yönteminin daha etkili olduğu da henüz bilinmez. Bu yüzden kadınlar güzel ve fit görünmek uğruna sıkıntılı süreçler yaşatan cerrahi uygulamalara başvurabilir.

Bölgesel fazlalıklardan kurtulmanın en iyi yolunun kontur düzeltme işlemleridir. Vücut kontur uygulamalarında yeni bir vücut hattı çizip dışarıda kalan fazla yağlar yok edilir. Lazer Liposaction ve Radyofrekans yardımlı cihazlarla yağları eriterek, bölgesel dolaşımı hızlandırarak yerleşmiş ve kalıcı hale gelmiş fazla yağların atılımı gerçekleştirilerek vücut şeklinde kontur düzeltme sağlayabilir.

Tek Seansta Kalıcı İdeallik

Vücut kontur uygulamaları tek seansta uygulanan işlemlerdir ve vücuda verilen şekil kalıcıdır. Bir ayın sonunda vücut hatları yüzde 70 oranında oturuyor. İkinci ayda ise yüzde 80 oturmuş olur. İdeal vücut şeklinin oturması ise 6 ayı bulabilir. Tek seansta uygulanan işlemde vücuda verilen şeklin zamanla oturarak kalıcı hale gelmesi ile daha fit, sıkı, ve orantılı hatların olması sağlanır.

Zahmetsiz ve kalıcı zayıflama yöntemi olan kontur düzeltme ameliyatı 2 ayın sonunda kişiyi 8 cm inceltebilir. Bu da en az 2 beden incelme demektir. Tabi bu incelme oranı kişiden kişiye göre değişir.

Önce Çizilir, Sonra Uygulanır

Vücut hatlarını yeniden çizmek için lazer liposaction kullanılır. Boyundan ayak uçlarına, bacak içlerine kadar her noktada ideal ölçüler belirlenir sonra açılan 2 mm deliklerden içeri verilen lazer ışınıyla yağlar eritilip atılır. Böylece herhangi bir çökme ya da şekil bozukluğu yaşamdan daha sıkı ve kusursuz bir cilt görünümü elde edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.