Yaz İçin Geri Sayım Başladı! Estetikle Gelen Doğal Güzellik

17.10.2012
59
Yaz İçin Geri Sayım Başladı! Estetikle Gelen Doğal Güzellik

meme estetiği,meme operasyonları,meme protezi,göğüs ameliyatı,estetik ameliyatlar,formstable protez,dolgu,botoks,botox,karın germe,gerdirme,estetik,gençleşme,endoskopik,endoskopik karın germe,popo estetiği,silikon,yağ aldırma,akın yücel,Yaz İçin Geri Sayım Başladı! Estetikle Gelen Doğal GüzellikYaz geliyor, estetik mevsimi açılıyor. Her yaz öncesi estetik operasyonlarda yaşanan artış bu yıl da aynı ivmede gidecek gibi. Yeni teknolojik gelişmeler, kısa-ağrısız operasyonlar, erken iyileşme avantajları ve minik bikinilerin kaçınılmaz baskısı…

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel

En doğal ve ağrısız meme, karın ve popo operasyonları ile yaza hazırlık tüyolarını veriyoruz. Şimdi estetik zamanı!

Estetik ameliyatlarının yoğun yaşandığı bu dönemde özellikle meme cerrahisi, karın germe ve popo şekillendirme operasyonları gözdeler arasında. En doğal ve en kalıcı estetik operasyonları ise meme estetiğinde biçimini koruyan meme protezleri, karın estetiğinde endoskopik karın germe ve popo estetiğinde ise protezler ile sağlanıyor. İnce kıyafetlerin giyilmeye başlanması, deniz mevsiminin açılmasıyla özellikle kadınlar vücut şekillendirme operasyonlarına hız veriyorlar. 

Meme estetiğinde amaç memeyi “büyütmek değil, şekillendirmek”
Meme operasyonlarında eskiden amaç meme büyütmeydi ancak günümüzde şekli ön plana çıkıyor. Yeni jenerasyon meme protezleri, şeklini koruyan ve değiştirilmesi gerekmeyen protezler. Formstable olarak da adlandırılan bu protezler, farklı jel özellikleri ile meme operasyonlarında çok daha biçimli ve estetik özelliklere sahip. Riski oldukça düşük olan bu protezlerle, kadınların meme bölgesinde yapay, yuvarlak bir görünüm söz konusu olmaz. Daha doğal, kavisli bir görünüm ile kadınların daha estetik ve doğal bir meme görünümüne sahip olmalarını sağlar.

Formstable protezler herhangi bir şekilde meme kanseri ile ilişkisi yok. Aynı zamanda bu protezlerin anne sütüyle de ilgili olumsuz bir bağlantısı yoktur. Bu operasyondan sonra sadece hacim olarak değil, şekil ve dokunma hissi olarak da ileri düzey sonuçlar elde ediliyor. Bu protezler genellikle kas altı ya da kas kılıfı altına yerleştirilmeleri uygundur. Ancak esneme özellikleri az olduğundan daha çok meme altı kıvrımından yerleştirilmeleri tercih edilir. Sadece meme büyütme değil, doğum  sonrası sarkmış ve içi boşalmış memeler için dikleştirme işleminde de kullanılabilir. Aynı tip protezler, meme kanseri sonrası meme onarımı için de uygundur. Bu protezler çok farklı yükseklik, genişlik ve projeksiyon seçenekleri sundukları için, hacim olarak meme büyütme işlemi yanında, kişiye özel meme şekli sağlamakta da etkilidirler.

En kısa izli ve iyileşmesi en hızlı operasyon Endoskopik Karın Germe
Deriniz sağlam ama karnınız genişlemişse, yaşınız 35-45 arasındaysa endoskopik karın ameliyatı size tam olarak uygun demektir. İzsiz bir operasyon olmasından ötürü yurt dışında oldukça popülerleşen ve Türkiye’de de trend haline gelen endoskopik karın germe ameliyatı, yazları kendi bedenini daha fit görmek isteyenler için izsiz karın germe operasyonunun en kalıcı, en kısa iz ve en kısa iyileşme dönemini içeren bir karın operasyonu.

Bu ameliyatın asıl amacı, karın cildinde sarkma olmayan ama karın kasları gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını sağlamak. Operasyonun avantajı sadece izsiz olması değil, aynı zamanda ameliyatı geçiren kişinin iyileşme sürecini de kısaltan bir operasyon olması. Göbek ve pubis üzerindeki birer delikten girip yağ ve deriyi içerden kaldırıyoruz. Televizyon kamerası yardımı ile iç kasları birbirine yaklaştırıp içerden dikiyoruz. Dışarıdan karnın alacağı şekli işaretlemiş olduğumuzdan ona göre şekil veriyoruz. İçerden karnı daraltmış oluyoruz. Ardından liposuction yaparak derinin düzgün yayılmasını sağlıyoruz. Bu operasyon 2 – 3 saat sürüyor. Bu ameliyat sırasında bele ve sırta liposuction yapıp aldığımız yağları gereken hastalarda kalçalara veriyoruz. Böylelikle geriye doğru çıkık ve yüksek kalçalar, çukur ve ince bir bel ve gergin bir karın elde ediyoruz.

Zayıf kadınların kalçalarına destek: Gluteal Protez
Arkaya doğru çıkık ve yüksek bir kalça görünümü elde edebilmek için kalçanın üst kısmının doldurulmasının gerekiyor. Yeterli miktarda yağ dokusu olan kişilerde bu görüntüyü yağ enjeksiyonları ile sağlıyoruz. Alınan yağ dokusu özel tekniklerle süzülüp saflaştırılıyor ve hastaya geri enjekte ediliyor. Uygun teknikte yapıldığında verilen yağın büyük bölümü kalıcı oluyor. Ancak yeterli yağı olmayan zayıf hastalarda ya da kalçası çok basık olanlarda silikon protezlerle kalçayı dolgunlaştırıyoruz. Glutel protezler eskiden çok sorunlu bir operasyondu. Ancak yeni yöntemde protezi kas içerisine yerleştiriyoruz. Bu da çok daha doğal bir görüntü sağlıyor. İşlem kalçaların arasındaki oluktan yapılan küçük bir kesikten gerçekleştiriliyor ve hemen hemen hiç iz kalmıyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.