Yeni Yıla ‘Yeni Bir BEN’ Olarak Girin…

15.01.2014
36
Yeni Yıla ‘Yeni Bir BEN’ Olarak Girin…

cilt-soguktan-nasil-korunurYeni yıla ‘yeni bir ben’ olarak başlamak isteyenler, küçük estetik dokunuşlarla hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün… Meme cerrahisindeki yeni yöntemlerle sağlıklı ve estetik memelere kavuşabilir, minik bir müdahaleyle güzel görünümlü burna sahip olabilir, karın yağlarından kurtularak belinizi inceltebilir, yılların izleri olan çizgileri yüzünüzden silebilirsiniz…

Prof. Dr. Cemal Aygıt

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman

Yeni yılda gençleşmek ve güzelleşmek isteyenler estetik cerrahideki yöntemleri ve yeni gelişmeleri öğrenmek ister misiniz?

  • Güzelleşmeye Burundan Başlayın: Yüz bölgesinde ilk göze çarpan bölüm burundur. Yüz güzelliğini ön plana çıkarmak için minik bir operasyonla büyük bir değişim sağlanabilir. Burun estetiğinde hedef; fonksiyonelliği bozmadan yani solunum güçlüğü yaratmadan, soruna yönelik küçük müdahalelerle güzel görünümlü burun elde etmektir.
  • Tampon Kabusuna Son: Son yıllarda gelişen rinoplasti (estetik burun cerrahisi) teknikleri ile tamponlar kabus olmaktan çıktı. Artık ameliyatın türüne göre hiç konulmadan ya da özel üretilmiş, az rahatsızlık veren tamponlar kısa süreli olarak kullanılmaktadır. Cerrahideki gelişmeler aynı zamanda doku travmasını azaltıp, ameliyat sonrası morluk ve şişliklerin azalmasını sağlamıştır. Burun ameliyatı sonrası kısa dönemde gündelik yaşama dönmek mümkün olabiliyor.
  • İz Bırakmayan Meme Estetiği: Küçük, büyük ve sarkık göğüsler doğru planlanmış operasyonlarla istenilen görünüme kavuşabilir. Meme büyütmede ‘koltuk altından meme estetiği’ tekniği ile iz kalmaması sağlanıyor. Koltuk altından meme protezi yerleştirme tekniğinde; iz, koltuk altında olduğu için memede iz kalmamaktadır. Koltuk altından protez konulan teknikte; koltuk altındaki iz doğal çizgiler içinde olduğundan zamanla belirginliği kaybolmaktadır. Ayrıca kullanılan protezler serumla şişirilen tiplerde olduğu gibi sönme riski de yoktur.

Genç ve orta yaşta koltuk altından meme protezi en ideal yöntemdir.

  • Sırt Ağrısından Kurtulmak İçin Küçültün: Aşırı büyük ve sarkık memeler; kadında psikolojik rahatsızlığın yanı sıra sırt ağrısı, deri pişikleri, aktivitelerde kısıtlama, deri enfeksiyonları, omurilik hastalıkları ve kamburluk gibi şikayetlere neden olabilmektedir. Meme küçültme işlemi; fazla deri, yağ ve bez dokularının alınması ve sarkmış olan meme başının doğal konumuna getirilerek dikleştirilmesidir. Böylece hasta fizik ve estetik olarak ideal durumuna kavuşabilmektedir. Meme başının veya memenin aşağı sarkma halinde küçültme ve toparlama işlemi aynı anda yapılır. Böylece doğal ve estetik görünümlü sonuç elde edilebilir.
  • Sarkık Meme Kaderiniz Değil: Meme toparlama (mastopeksi); sarkık meme dokusunun meme dokusu çıkarılmadan deri fazlalığının alınması ve meme başının yukarıya yerleştirilmesidir. Genellikle fazla kilo vermiş veya birkaç doğum yapmış kadınlara uygulanır. Meme dokusu şekillendirilip, doğal yapı kazandırılır.

Yüzünüzdeki Çizgilerden Kurtulun…

  • Yılların kanıtı olan yüzdeki çizgilerden botoks yaptırarak kurtulmak mümkün. Yüz bölgesindeki kırışıklar için en iyi yöntem botokstur. ‘Kaz ayağı’olarak da bilinen gözlerin dış kısmındaki kırışıkların da giderilmesinde kullanılabilir. İnjeksiyon şeklinde uygulanan botoks toksin, yüz bölgesinde özellikle alın ve kaşlar arasındaki çizgilerin oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını engeller. Mimik kasları gevşeyince, yüz çizgileri düzleşir.

Alnınızdaki Derin Çizgiler İçin Dolgu

  • Kaşların arasında, alın ve ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler, özel elde edilmiş dolgularla yok edilebilmektedir. Kırışıklık izlerinin kaybolması için, injeksiyonla yapılan ‘hyaluronik acid jel’ yapıdaki dolgu maddeleriyle, çizgilerin altı doldurularak yok edilebilir. Derin kırışıkların tedavisinde, botoksla birlikte dolgu maddelerinin kullanılması, etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Havalı Kaşlar Hayal Değil…

Neştersiz estetik yönteminde botoksla kaş kaldırma işlemi yapılabilir. Göz kenarında oluşan kaz ayakları kırışıklıkları silinebilir. Botoks, kaşlar üzerine belli noktalara enjekte edilerek kaş dış kısmının kalkması sağlanır.

Düz Karın ve İnce Bel

  • Doğum sonrası veya aşırı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkmaları düzeltmek için karın germe ameliyatları yapılabilir. Ameliyatta; sezaryen kesisi çizgisindeki kesiyle fazla yağ ve cilt dokusu çıkarılır. Bu dokuyla birlikte ciltte çatlaklar varsa onlar da berabeinde giderilir. Operasyon sırasında karın duvarını güçlendirici dikişlerle bel çevresi de şekillendirilir.

Kepçe Kulaklarla Vedalaşın

  • Artık kepçe kulaklardan kurtulmak hiç de zor değil! Kepçe kulak adı verilen kulak arkasındaki açılım, en sık yapılan operasyonlardandır., Kulak arkasından bir kesiyle başlayan ameliyat kulak arkaya kıvrıdığında fark edilmez. Kıkırdak üzeri açıldıktan sonra kıvrım olması istenen kısım inceltilir, çizilir ve kulak kepçesi arkaya doğru kıvrılır. Kulak üst ve alt kısımlarında dışa açılma varsa bunlar da düzeltilir. Kulak derisi dikilerek kulak sargıyla sarılır. Ameliyattan 3-4 gün sonra günlük hayata devam edilebilir.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.