Yeni Yılda Fraksiyonel Lazer İle Yenilenin!

17.10.2012
47
Yeni Yılda Fraksiyonel Lazer İle Yenilenin!

estetik, Yeni Yılda Fraksiyonel Lazer İle Yenilenin, Estetik Cerrahi, bacak estetigi, guzellik, estetigi, Fraksiyonel Lazer, lazer, olgu kavalciogluSivilce izi, yara izi, cilt yaşlanması ve cilt lekeleri gibi problemli dokuları, yepyeni bir teknoloji olan Fraksiyonel Lazer ile yeniliyor. Kısa sürede iyileşme sağlamasından dolayı en çok tercih edilen lazer sistemi olan Fraksiyonel Lazer, çok hızlı bir şekilde ciltteki suyu dolayısıyla dokuyu buharlaştırarak, cilde etki ediyor. Tedavi sonrasında kişi, 2 gün içinde iş ve sosyal hayatına geri dönüyor. 3. günden itibaren alttan çıkan taze yenilenmiş, parlak cilt kendini gösteriyor.

Dr. Olgu Kavalcıoğlu

Dermatoloji Uzmanı

Fraksiyonel Lazer ile ciltteki leke ve izler %75 oranında gideriliyor, aynı zamanda cilde daha genç ve sağlıklı görünüm kazandırılıyor.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanıyor?

Cildin içine doğru çok küçük kanallar açarak derinin hem üst hem de alt tabakalarında çok hızlı bir yenilenme sıkılaşma ve toparlanma oluşuyor. Bu özellikleri sayesinde ciltteki kırışıkların giderilmesinde, sivilce izlerinin azaltılmasında, ciltte oluşan çatlakların azaltılmasında ameliyat ve yara izlerinin giderilmesinde, el ve yüzdeki yaşlılık lekelerinin giderilmesinde başarıyla kullanılıyor.

Fraksiyonel Lazer’le Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir?

Akne bir dermotolog tarafından tedavi edildikten sonra veya akne problemi kendiliğinden ortadan kalktıktan sonra geriye izler kalmış olabiliyor. Bunlar cildin üzerinde küçüklü büyüklü çukurlar şeklinde olduğundan, kozmetik olarak hastayı rahatsız edebiliyor. Bu izlerin tedavi edilmesinde Fraksiyonel Lazer etkili olmaktadır. Ortalama 3-5 seans süren tedavide seans araları ortalama 3-4 haftadır. Ayrıca çok gözenekli yağlı olan, akne izi olmayan ciltlerde de gözenekleri daraltmak, cildin genel görünümünü düzeltmek için Fraksiyonel Lazer başarıyla kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Lazerle Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Fraksiyonel Er: YAG (Erbiyum YAG) lazerle derinin üst tabakasında kontrollü bir şekilde çok küçük mikro kanallar açılarak cansız derinin atılması, yerini taze ve yeni bir cilt tabakasına bırakması sağlanıyor. Aynı zamanda derinin alt tabakası uyarılarak cildin kendi kendini yenileme süreci başlatılmış oluyor. Yüzdeki tüm kırışıklarda etkilidir. Özellikle botox veya yüz germe yöntemi ile düzeltilmesi mümkün olmayan kırışıklıklarda yüksek başarı elde ediliyor. Dudak çevresi, yanaklar ve göz çevresi kırışıklarında en iyi çözümlerden biridir. Fraksiyonel Lazerle Ciltteki Çatlakların Tedavi Edilmesi Mümkün Mü?

Ciltteki çatlaklar, cildimizde bulunan ve ona esneklik kazandıran elastik liflerin zedelenmesiyle oluşuyor. Çatlak oluşumunda hızlı kilo alıp vermenin, gebeliklerin, ergenlikte hızlı boy uzama dönemlerinin, ağırlık kaldırarak vücut geliştirme egzersizlerinin, ilaçların,  hormonların ve genetik yapımızın etkisi vardır. Tedavide en iyi sonuç alınabilen yöntemler lazer uygulamalarıdır. Fraksiyonel Lazerle problemli bölgeler 4-6 seansta ortalama 3-4 hafta aralarla tedaviye alınıyor. Çatlaklar oldukça azalıp, sıkılaşmalar sağlanıyor.

Ciltteki Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki lekelerin önce mutlaka bir dermotolog doktor tarafından değerlendirilmesi gerekiyor. Her lekeye her tedavi uygulanamıyor. Buna mutlaka uzman doktor karar vermelidir. Bazı lekeler cildin yüzeysel katlarında, bazıları daha derin katlarında oluyor. Lekelerin nedeni güneş, genler, kullanılan kozmetikler, yapılan yanlış uygulamalar olabiliyor. Sebeplerine göre tedavi yöntemi değişmektedir. Leke tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemler, çok çeşitli peelingler, cilt soyma işlemleri ve lazer uygulamalarıdır. Bazen bu yöntemler leke tedavisinde doktorla hastanın uyum içerisinde çalışması, tedavinin uzman kişiler tarafından yapılması çok önemlidir, çünkü leke tedavisinde yapılacak bir yanlış uygulama, kişinin cildinde yeni lekelerin oluşmasına neden olabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.