Yeni Yılda Yenilenmenin Yolları

27.12.2013
60
Yeni Yılda Yenilenmenin Yolları

Yeni Yılda Yenilenmenin YollarıEstetik dokunuşlarla yepyeni bir başlangıç yapabilir! Meme cerrahisindeki yeni yöntemlerle sağlıklı ve estetik memelere kavuşabilirsiniz. Güzel görünümlü bir burna sahip olabilirsiniz. Belinizi de inceltebilir, yılların izleri olan çizgileri yüzünüzden silebilirsiniz..

Prof. Dr. Cemal Aygıt

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Güzelleşmeye Burnunuzdan Başlayın: Yüz bölgesinde ilk göze çarpan bölüm burun olduğundan; eğer ihtiyaç varsa, yüz güzelliğini ön plana çıkarmak için minik bir operasyonla büyük bir değişim sağlanabilir. Burun estetiğinde hedefimiz; fonksiyonelliği bozmadan yani hastaya solunum güçlüğü yaratmadan, probleme yönelik küçük müdahalelerle güzel görünümlü bir burun elde etmektir.

Tampon Kabusu Bitti: Son yıllarda gelişen rinoplasti (estetik burun cerrahisi) teknikleri sayesinde tamponlar artık kabus olmaktan çıktı. Tamponlar artık ameliyatın türüne göre ya hiç konulmamakta ya da bu iş için özel üretilmiş, hastaya olabildiğince az rahatsızlık veren tamponlar kısa süreli olarak kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahideki gelişmeler, doku travmasını azaltarak, ameliyat sonrası morluk ve şişliklerin azalmasını sağlamıştır. Burun ameliyatı sonrası kısa dönemde gündelik yaşama dönmek mümkün olabiliyor 

Koltuk Altından Meme Estetiği: Hem küçük göğüsler, hem de büyük ve sarkık göğüsler, doğru planlanmış operasyonlarla istenilen görünüme kavuşabilir. Meme büyütmede uygulanmaya başlanan ‘koltuk altından meme estetiği’ yöntemi sayesinde memede iz kalmaması sağlanıyor. Koltuk altından meme protezi yerleştirme yönteminde; iz, koltuk altında olup memede iz kalmamaktadır. Koltuk altından protez konulan yöntemde; koltuk altındaki iz doğal çizgiler içinde olduğundan, zamanla belirginliğini kaybetmektedir. Ayrıca, burada kullanılan protezlerin serumla şişirilen tiplerde olduğu gibi sönme riski de bulunmuyor.

Genç ve orta yaş grupta koltuk altından meme protezi en ideal yöntemdir.

Küçültün Sırt Ağrısından Kurtulun: Aşırı büyük ve sarkık memeler; kadınlarda psikolojik rahatsızlığın yanı sıra sırt ağrısı, deri pişikleri, aktivitelerde kısıtlamalar, deri enfeksiyonları, omurilik hastalıkları ve kamburluk gibi şikayetler oluşturabilmektedir. Meme küçültme işlemi; fazla deri, yağ ve bez dokularının alınması ve sarkmış olan meme başının doğal konumuna getirilerek dik halinin oluşturulmasıdır. Böylece hastalar hem fiziki hem de estetik olarak ideal durumlarına kavuşabilmektedirler. Meme başının veya memenin aşağı sarkma hali oluştuğunda, küçültme ve toparlama işlemini aynı işlemde yapıyoruz. Böylece doğal ve estetik görünümlü sonuç elde edilebiliyor.

Sarkık Meme Kader Değil: Meme toparlama (mastopeksi); sarkık meme dokusunun meme dokusu çıkarılmadan deri fazlalığının alınması ve meme başının yukarıya yerleştirilmesidir. Genellikle fazla kilo vermiş veya birkaç doğum yapmış kadınlara uyguluyoruz. Meme dokusu şekillendirilir ve doğal bir yapı kazandırılır.

Çizgileri Silerek Girin

Akıp giden yılların birer kanıtı olan yüzdeki çizgilerden botoks yaptırarak kurtulabilirsiniz. Yüz bölgesindeki kırışıklar için botoks en iyi yöntemdir. Gözlerin dış kısmında bulunan ‘kaz ayağı’ tabir edilen kırışıkların da giderilmesinde kullanılabilir. İnjeksiyon şeklinde uygulanan botoks denen toksin, yüz bölgesinde özellikle alın ve kaşlar arasındaki çizgilerin oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını önler. Mimik kasları gevşeyince, yüz çizgileri de düzleşir.

Alnınızdaki Derin Çizgiler İçin Dolgu

Kaşların arasında, alın ve ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler, özel elde edilmiş dolgularla silinebilmektedir. Kırışıklık izlerinin kaybolması için, injeksiyonla yapılan ‘hyaluronik acid jel’ yapısındaki dolgu maddeleriyle, çizgilerin altı doldurularak yok edilebilir. Özellikle derin kırışıkların tedavisinde, botoksla birlikte dolgu maddelerinin kullanılması, etkili sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor.

Kaz Ayakları Gitsin Kaşlar Havalansın

Neştersiz estetik yöntemi botoksla kaş kaldırma işlemi yapılabilir ve göz kenarında oluşan kaz ayakları dediğimiz kırışıklıklar silinebilir. Botoks, kaşlar üzerine belli noktalara injekte edilerek kaş dış kısmının kalkması da sağlanabilir.

Hem Karnınız Gerilsin Hem Beliniz İncelsin

Doğum sonrası ve aşırı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde oluşabilen yağlanma ve sarkmaları düzeltmek için karın germe ameliyatları uygulanabilir. Bu ameliyatta; sezaryen kesisi hizasından yapılan bir kesiyle fazla yağ ve cilt dokusu çıkartılır. Bu dokuyla birlikte eğer ciltte çatlaklar varsa onlar da çıkartılan ciltle beraber giderilmiş olur. Operasyon esnasında karın duvarını güçlendirici dikişlerle bel çevresi de şekillendirilmiş olur.

Kepçe Kulaklarla Vedalaşın

Güzelliğinizi gölgeleyen kepçe kulaklardan kurtulmak hiç de zor değil! Kepçe kulak dediğimiz kulak arkasındaki açılım, en sık yapılan operasyonlardandır. Ameliyat, kulak arkasından yapılan bir kesiyle başlar. Bu kesi kulak arkaya kıvrılınca gizli kalır. Daha sonra kıkırdak üzeri açılarak kıvrım olması istenen kısım inceltilir, çizilir ve kulak kepçesi arkaya doğru kıvrılır. Kulak üst ve alt kısımlarında dışa açılma varsa bunlar da düzeltilebilir. Kulak derisi dikilerek kulak sargıyla sarılır. Ameliyattan 3-4 gün sonra sokağa çıkabilir ve günlük hayata devam edilebilir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.