Yorgun Düşen Vücutlar Vitaminlerle Destekleniyor!

Yorgun Düşen Vücutlar Vitaminlerle Destekleniyor!

Kışın gelmesi, iş hayatının çok daha fazla yoğunlaşmasıyla beden çok daha hızlı yoruluyor. Böyle durumlarda uzmanların da tavsiye ettiği gibi vücudu vitaminlerle desteklemek, bedenin ihtiyacı olan zindeliği yeniden kazanmasında etkili oluyor.

CoQ10 içeren vitaminler içinizdeki enerjiyi dışarı çıkartmanıza sizin hem daha dinç  hem de daha sağlıklı hissetmenizi sağlıyor.

Neden CoQ10?

Bedenimizin sağlıklı olması yaşam kalitemizi artıran en önemli faktörlerden biri. İnsan vücudu sadece canlı kalmak için değil, hareket edebilmek ve düşünebilmek için de enerjiye ihtiyaç duyuyor. Hem fiziksel hem de zihinsel tüm faaliyetler ve aktiviteler vücudun ihtiyaç duyduğu enerji miktarını artırıyor. Vücudumuza kazandırılan bu enerjinin kaynağı ise karbonhidratlar, yağlar ve proteinler. Tüm B vitaminleri, C vitaminleri ve CoQ10’in vücuda alınması ile makro besinler enerjiye dönüşüyor. Bunlardan herhangi birinin eksikliği ise fiziksel zindelik üzerinde olumsuz etki yaratıyor.

Vücudumuzun enerjisinin yüzde 95’ini active etme özelliği taşıyan CoQ10 içeren vitaminler ise aldığımız besinlerin hayatta kalmak ve hareket etmek için ihtiyaç duyduğumuz fizyolojik enerjiye dönüştürülmesinde büyük rol oynuyor.

Sağlıklı Bir Bedenin Olmazsa Olmazı CoQ10’in Yararları ?

İçimizdeki enerjiyi dışarı çıkartan ve aynı zamanda kuvvetli bir antioksidan olan CoQ10 ( Coenzyme 10) vücutta her bir hücrenin optimum çalışmasını sağlıyor. CoQ10’in antioksidan özellikleri vücut hücrelerini serbest radikallerin vereceği zararlardan da koruyarak hücresel enerji üretimi ile yaşlanmayı geciktiriyor. CoQ10  kalp kaslarında bulunarak, kalp için gerekli olan enerjinin üretilmesini sağlayarak kalp sağlığını da koruyor.

Özellikle kalabalık şehir yaşamı ve yoğun iş hayatında beden sağlığını korumak ve daha dinç daha zinde hissetmek için düzenli olarak CoQ10 içeren vitamin almaya özen gösterin…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.