Yüz Gerdirmeye Meydan Okuyan Yöntem!

16.12.2012
39
Yüz Gerdirmeye Meydan Okuyan Yöntem!

yüz gerdirmeye meydan okuyan yöntemYüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklardan bıçaksız ve zahmetsiz kurtulmayı kim istemez ki? Silhoute dikiş ile asma yöntemi,  1 saatte kırışıklıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak. Son teknoloji ile geliştirilen ipler ile yüzde herhangi bir iz bırakmayan yöntem yıllar süren etkisiyle yüz germe ameliyatlarına meydan okuyor.

Doç. Dr. Teoman Dal

Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Dikişle asma teknikleri 2000’li yılların başında ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında çok modaydı. Kullanılan askı materyallerinin etkisini kısa sürede kaybetmesi ya da cilt yüzeyinden fark edilmesi gibi nedenlerle terk edilen dikişle asma yöntemi yıllar sonra geri döndü.

Dikişle askı yöntemi ilk kullanılmaya başladığı dönemlerde hem elde edilen etki kısa süreli oluyor hem de kullanılan bazı ipler cilt yüzeyinden fark ediliyordu. Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alınarak, dikiş için kullanılan ipler ve teknik yeniden geliştirildi. “Silhouette dikiş sitemi” adı verilen bu teknoloji ile askı dikişleri üzerine belirli aralıklarla yerleştirilen ve bir süre sonra eriyebilen koniler yerleştirildi. Bu koniler sayesinde dokuların daha etkili olarak çekilmesi ve eski yönteme göre çok daha uzun süre kalıcılığını koruması mümkün hale geldi. Ayrıca silhouette sistemi uygulamalarında uygun teknik kullanıldığı sürece dikiş ve koniler dışarıdan hiç bir şekilde fark edilmiyor.

Yeni Silhouette dikiş sistemi ile yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, lokal anestezi uygulanarak basit bir işlem ile giderilebiliyor. Kaşlar, alın, yanaklar ve boyun bölgelerindeki sarkmalara 30 ila 60 dakika gibi sürelerde, lokal anestezi altında müdahale edilebiliyor.

 

 

İYİLEŞME SÜRESİ SADECE 2 GÜN

Hastaların işlemden 2 gün sonra normal hayatlarına dönebilirler. Müdahalenin etkileri en fazla 2 hafta içinde tam olarak kaybolduğundan, doğal ve yumuşak yüz hatları ortaya çıkar.

Son teknoloji ile geliştirilen silhouette dikiş sisteminin etki süresi, eski yönteme göre çok daha uzun. Silhouette dikiş sistemi ile dokularda sağlanan etkiler, 2-3 yıl kadar kalıcılığını koruyor. Yöntemin sonuçlarının kalıcı olması kişisel faktörlere ve cilt tipine bağlıdır. Yöntem özellikle 40 yaş üzeri, daha önce cerrahi bir yüz gençleştirme işlemi yapılmamış ve yüz germe ameliyatı için zaman ayıramayan kişilere önerilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.