Anneliğin Güzelliği Vücudunuza Yansısın

11.05.2015
64
Anneliğin Güzelliği Vücudunuza Yansısın


Annelik duygusunun tüm güzelliğine rağmen, doğum sonrası vücutta oluşan deformasyon ve fazla kilolar kadınların kâbusu oluyor. Diyet ve egzersiz sonrası istenilen sonuçlara ulaşılamayan kadınların imdadına en son teknoloji Lazer Liposuction yetişiyor.

Op. Dr. Alpaslan Topçu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Diyet ve çeşitli sporların işe yaramadığı durumlarda özellikle gebelik sonrası oluşan deformasyonlarda, estetik operasyonlar kurtarıcıdır. Doğum yaptıktan 6 ay veya emzirme bitiminden 2 ay sonra vücudunu şekillendirmek isteyenler estetik müdahale yaptırabilir. Hamilelik sonrası en sık talep edilen operasyonlar Liposuction, karın germe, göğüs estetiği ve genital estetiktir. Kadınlar, hamilelik dönemi aldıkları kilolardan diyet ve egzersizle kurtulamadığında büyük bir mutsuzluk yaşar. Bu durumda diyet, egzersiz ve cerrahi yöntemler ayrılmaz bir üçlüdür. Gebelik sonrası oluşan deformasyonlardan kurtulmak için en çok tercih edilen vücut şekillendirme yöntemi Lazer Liposuction’dır. Ayrıca bu yöntem en son kabul görendir. Lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerinin daha yoğun şekilde parçalanır.

Göğüs ve Genital Estetik Deformasyonlardan Kurtarır

Hamilelik ve emzirmeye bağlı en büyük problemler göğüslerde görülür. Meme başının pozisyonu ve göğüs dokusunun miktarına göre hangi meme ameliyatının yapılması gerektiğine karar verilir. Gebelik sonrası özellikle normal doğumun ve çoklu doğum yapmış hastaların en sık talep ettiği estetik operasyonların başında genital estetik gelir. En sık vaginal daraltma ve dış genital bölge düzeltme operasyonları yapılır. Çoklu hamilelik, hamilelik sırasında aşırı kilo alımı ve karın kaslarında aşırı ayrılma ve de ciltte hamilelik sonrası sarkma problemleri olan hastalarda Karın Germe (Abdominoplasti) operasyonu tercih edilir. Bu operasyonda göbek altı yağ dokusu ve deri fazlalığı atılır, karın kasları orta hatta birleştirilir ve göbek yeni yerine yerleştirilir.Operasyon Sonrası Sosyal Hayata Dönüş

Operasyonlar sonrası sosyal hayata dönüş, yapılan operasyona göre değişir. Karın Germe operasyonundan sonra sosyal ve iş hayatına dönüş 10 günü bulurken, lazer Liposuctionda bu süre yapılan alan ve alınan miktara bağlı olarak 1-3 gün arasında değişir. Meme ameliyatları ve genital operasyonlarda bu süre 4-7 gündür. Karın Germe ve Liposuction operasyonlarında hastaların yaklaşık 3-4 hafta korse, göğüs operasyonları sonrası ise hastaların bir ay toparlayıcı sutyen kullanmaları gerekir. Genital operasyonlar sonrası hastaların bir ay cinsel ilişkiden uzak durmaları istenmektedir. Tüm bu operasyonlardan bir ay sonra hastalarda ödem ve yara iyileşmesinde yaklaşık yüzde 70 düzelme görülürken, tam iyileşme 6 ayı bulmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.