Burçlara Göre Stresle Baş Etme Yolları

Burçlara Göre Stresle Baş Etme Yolları

Her bir burç değerlendirilirken, elementleri ve nitelikleri göz önüne alınır. Elementler yani toprak, ateş, su ve hava mizacın temel özelliklerini nitelikler yani öncü, sabit ve değişken olma durumu ise o elementin hareketlerini belirler. Buna göre her bir burçtaki kişi de stres ile başa çıkabilmek için kendi mizacı ve hareketlerine uygun yöntemleri tercih edebilir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Ateş: Zodyaktaki ilk burç olan Koç, ateş elementine ait bir burçtur. Aslan ve Yay burçları da ateş elementindendir. Ateşin tabiatı sıcak ve kurudur. Saf enerji olarak yorumlanır. Tıpkı Koç burcunun baharı başlatması gibi, ateş elementi de değişimi ve dönüşümü başlatmak eğilimindedir. Spor faaliyetlerinden hoşlanır.  Ateş elementi, açıklık, adalet ve dürüstlükle bağlantılıdır.

Toprak: Kuru ve soğuktur. Bir şeyin kendi sınırlarını çizmesini sağlar. Sağlamlaştırır ve kök saldırır. Kışı başlatan Oğlak burcunda olduğu gibi azimli ve iradelidir. Zaman zaman ‘dediğim-dedik’ olabilir. Oğlak, Boğa ve Başak burçları bu gruptandır.

Hava: Nemli ve sıcaktır. Alıcıdır. Biçimi kabul eder. Kolaylıkla uyum sağlayabilir. Gerilimleri yumuşatır. Sonbaharı başlatan Terazi burcunda olduğu gibi uyum ve ahenk arayışı içindedir. Zariftir. Yüzeysel olabilir. Terazi, Kova ve İkizler burçları bu gruptandır.

Su: Nemli ve soğuktur. Sezgiseldir. Bir şeyin içine sızarak, onu içten içe değiştirir. Yaşamın ve her şeyin derinliğini arar. Son derece hassas yapılıdırlar. Duygusal olarak manüpüle etmeye ve edilmeye meyillidirler. Zaman zaman aşırı hayalperest olabilirler. Yengeç, Balık ve Akrep burçları su grubundandır.

Öncü: Bir şeyi başlatma eğilimindedirler. Öne çıkma, önde olma, emir verme, harekete geçme temaları yoğundur. Ancak bitirme konusunda o kadar da başarılı değillerdir.  Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak bu gruptandır.

Sabit: Her şeyi sağlamlaştırmak için aşırı çaba sarf ederler. Yavaş hareket ederler. Temkinlidirler. İşleyişi olduğu gibi sürdürme konusunda son derece başarılıdırlar. Boğa, Kova, Akrep ve Aslan bu gruptandır.

Değişken:  Değişimi başlatırlar. Hareketli ve yaratıcıdırlar. Yeniliğe açıktırlar. Farklı görüş ve fikirleri kolaylıkla kabul ederler. İkizler, Başak, Yay bu gruptandır.

Koç Burcu: Ateş elementinin öncü niteliğinde olan burcunuz sürekli öne atılmak ister. Stresi azaltmak ve zihninizi berraklaştırmak için sportif faaliyetler size çok iyi gelecektir.

Boğa Burcu: Toprak elementinin sabit niteliğindedir. Birkaç çiçek edinmeniz ve onların bakımı ile uğraşmanız size stresinizi azaltmak için iyi gelecektir.

İkizler Burcu: Hava Elementinin değişken niteliğindedir. Bol bol kitap okumak size iyi gelecektir. Film izlemek ve arkadaşlar ile ev partileri düzenlemek de iyi bir seçenek olabilir.

Yengeç Burcu: Su elementinin öncü niteliğindedir. Besleyip, büyütmeyi sever. Huzuru evinde bulur. Değişik mutfaklara ait özel yemekler yapmak ona iyi gelecektir.

Aslan Burcu: Ateş elementinin sabit niteliğindedir. Kalabalık ve gösterişli grupları sever. Stresle başa çıkabilmek için kendine uygun olacak egzersizleri yapması yararlı olacaktır.

Başak Burcu: Toprak elementinin değişken niteliğindedir. Zihnini meşgul edecek işler onu sakinleştirecektir. Su doku gibi bulmacalar ve puzzle yapmak iyi gelecektir.

Terazi Burcu: Hava elementinin öncü niteliğindedir. Uyumlu ve ahenklidir. Sanatsal faaliyetler, resim yapmak, mandala boyamak gibi işler ile stresini azaltabilir.

Akrep Burcu: Su elementinin sabit niteliğindedir. Derinliği sever. Uzun yürüyüşler yararlı olacaktır.

Yay Burcu: Ateş elementinin değişken niteliğindedir. Keşfetme duygusu ile doğan Yaylar için belgesel programlarını izlemek, stresle başa çıkmak için yararlı olabilir.

Oğlak Burcu: Toprak elementinin öncüsü niteliğindedir. Azimli oğlaklar için ise, kitap okumak, yeni bir dil öğrenmeye çalışmak yararlı olabilir.

Kova Burcu: Hava elementinin sabit niteliğindedir. Kovalar için ise stresten uzaklaşmanın en iyi yolu arkadaşları ila yapacakları sportif faaliyetler olabilir. Sergileri gezmek de son derece iyi gelecektir.

Balık Burcu: Su elementinin değişken niteliğindedir. Duyguları son derece güçlüdür. Sinemaya gitmek, sevgili Balıklar için son derece yararlı olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.