Elektromanyetik Kirliliğe En İyi Çözüm Toprak

Elektromanyetik Kirliliğe En İyi Çözüm Toprak

elektromanyetikHızla gelişen teknolojinin yarattığı elektromanyetik kirlilik, unutkanlık, algılama bozuklukları, stres, depresyon, panik atak gibi hastalıkların artmasına neden oluyor.  Özellikle metropollerde yaşayanları bekleyen tehlike ciddi boyutta.

Dr. Mehmet Yavuz
Nöroloji Uzmanı

Gelişen teknoloji hayatı bir yandan kolaylaştırırken diğer yandan önemli fiziksel ve psikolojik hastalıklara davetiye çıkarıyor. Yeşil alanların tahrip edilmesi ve eski ahşap binaların yerini betonarme yapıların alması büyük tehlike. Toprağa temas etmeden yaşayan günümüz insanı modern çağ hastalıklarıyla mücadele etmeye mecbur kalıyor.

Elektronik Cihazların Yarattığı Tehlikeye Dikkat!
İş hayatı ve sosyal yaşamda kullanılan kablosuz iletişim araçlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar tüm vücudumuzu özellikle de beynimizi olumsuz etkiliyor. ‘Dumansız Hava Sahası’ ile beraber dalgasız bir hava sahasına da ciddi şekilde ihtiyacımız oldu.

Kablolu İletişim Ağına Dönmek Şart!
Eskiden kablolu kullanılan TV, radyo, telefon ve internet günümüzde ‘wireless’ dediğimiz kablosuz sistemle kullanılıyor. Uydu aracılığıyla havadan yeryüzüne ulaşan sinyaller hayatımızı kolaylaştırırken yarattığı tehlikeyle de vücudumuzu sarıyor. Bu elektromanyetik dalgaları kontrol etmek ve minimuma indirmek için iletişim araçlarında kablolu sisteme dönmemiz gerekiyor. Cep telefonu, uzaktan kumanda ve bilgisayarın hayatımızdaki rolünü azaltmalıyız. Dalga kirliliği vücudumuzun elektromanyetik dengesini bozduğu için birçok fiziksel ve psikolojik hastalığı tetikliyor.
Çıplak Ayakla Toprağa Basmak En İyi Yöntem!
Elektromanyetik dalgaların zararını en aza indirgemek için özellikle toprakla uğraşmak gerekiyor. Haftada en az 2 defa çıplak ayakla toprak üzerinde yürünmelidir. Bu imkânı yaratamayanlar için de saksı çiçekleriyle uğraşmak bir diğer yöntem. Böylece vücudumuzdaki elektromanyetik yükü ayaklarımız veya ellerimiz vasıtasıyla boşaltmış oluyoruz.

Bir diğer önemli nokta; evin elektrik tesisatındaki toprak hattı. Bu hat dışındaki tesisatlar elektronik cihazların ömrünü kısalttır ve elektromanyetik dalgaları daha fazla açığa çıkarır.

Elektromanyetik Dalgalar Çakraları Olumsuz Etkiliyor…
Toprak üzerinde ayakkabı veya çorap ile değil çıplak ayakla dolaşmak gerekir. Uzakdoğu meditasyon öğretisinde özellikle üzerinde durulan ve vücudun enerji dolaşımında büyük rolü olan çakra noktaları bu dalgalardan olumsuz etkilenir. Çakralar elektromanyetik dalgalar nedeniyle kesintiye uğrar, enerji kanalları normal işleyişini kaybeder. Bbu yükü boşaltmamız için toprakla uğraşmak önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.