Gençleşmenin Sırrı: MEZOLİFTİNG

25.02.2013
38
Gençleşmenin Sırrı: MEZOLİFTİNG

Gençleşmenin Sırrı: MEZOLİFTİNG

‘Yüz mezoterapisi’ diye de adlandırılan ‘Mezolifting’ işlemiyle ciltte görülen yaşlanma belirtileri hafifletilir ve cildin canlı, sağlıklı parlak ve bir görünüm kazanması sağlanır.

Dr.Gökhan Okan

Dermatolog

Cildimizde otuzlu yaşlardan itibaren yaşlanma belirtileri görülmeye başlamaktadır. Cildin yenilenme sürecininin yavaşlaması ince ve soluk görünmesine neden olur. Bağ dokusunda bulunan kollajen ve elastin salgısının azalması elastikiyet kaybına, yüzeysel kırışıklara sebep verir. Hiyarülonik asit maddesinin azalması nem kaybının, kuruluğun nedenidir. Ayrıca dokunun oksijenlenmesinin azalması, cildimizin soluk, mat görünmesine neden olur.

Gençleşmenin Sırrı: MEZOLİFTİNG

Mezolifting işleminde cilt altına ufak iğneler yoluyla hiyarülonik asit, cildi yenileyen vitaminler, mineraller ve antioksidanlar verilir. Bu şekilde cildimiz için gerekli olan maddeler doğrudan istenilen bölgeye ulaşmış olur. Harici uygulanan kremlerin mezolifting işleminden farkı hem etkilerinin uzun dönemde göstermeleri hem de derinin derin tabakalarına ulaşmalarında zorluktur. Etken maddelerin derinin alt tabakalarına verilmesi yüze nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı vererek, anında diri ve genç bir görünüm sağlanır. Cilt altına verilen maddeler cildi uyararak nemlenme sağlanmakta, kollajen, elastin üretimi artmakta, cilt parlak görünümü kazanmakta ve sarkmalarda hafifleme gözlenmektedir. Cilt tonu ve yapısı aynı zamanda değişmektedir. Mezolifting işlemi yüz dışında çene, boyun, dekolte, el sırtlarına uygulanmaktadır. Bu şekilde yüz dışındaki diğer bölgelerde de yaşlanma belirtilerinde hafifleme sağlanmaktadır.

4-6 Seans ile Gelen Gençlik

Mezolifting işleminde cilt içine verilen kokteylin içeriğinde hiyarülonik asit, vitamin C, Vitamin A, vitamin E, vitamin K, mineraller bulunmaktadır. Hiyarülonik asit maddesi su çekme özelliğine sahiptir bu şekilde cildin nem ve elastikiyet kazanmasını sağlamaktadır. Vitamin C kollajen salgısını uyarmakta bu hem cildin gergin görünmesini sağlamakta hem de ciltteki düzensiz renk tonunu normale döndürmektedir. Vitamin A incelen deriyi düzeltmektedir. Vitamin K dokunun kan dolaşımını düzenlemekte, Vitamin E serbest radikalleri uzaklaştırmakta, , mineraller hücrelerin canlanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde istenilen etki sağlanmaktadır.

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolifting tedavisinde ortalama 4-6 seans uygulama yeterli olmaktadır ve bu işlemin her yıl kür halinde uygulanması hastalara önerilmektedir.

Öğlen Tatilinde Gençleşin!

Mezolifting işlemi öncesi hastanın ağrı hissetmemesi için yüze ağrı kesici özelliği olan krem uygulanır. İstenilen anestezi sağlandıktan sonra işlem gerçekleşir. Hastanın işlemden üç gün öncesinden ağı kesici ilaç alıyor ise kesmesi istenir. İşlem kısa sürelidir, ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Uygulama sıklığı kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte 2-4 haftalık aralıklarla 4-6 seans arasındadır. İşlem sonrası hastalar günlük yaşamlarına rahatlıkla dönebilirler. İşlemin yan etkisi yok denecek kadar azdır nadiren işlem yapılan bölgelerde morarma görülebilir. Gebelik dönemindeki bayanlara, loğusalara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, otoimmun hastalığı olanlara, işlem tavsiye edilmez. Etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar.

Botoks ve Dolgu ile Uygulanabilir!

Mezolifting işlemi botoks, dolgu uygulamaları ile birlikte uygulanabilir. Mezolifting işleminin peeling ile birlikte uygulanması güzel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Peeling de amaç üst tabakadaki hücrelerin soyularak atılmasını ve alttan sağlam canlı deri gelmesini sağlamaktır. Bu şekilde hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesi engellenmekte, hem de ciltte oluşan istenmeyen lekeler tedavi edilmektedir. Peeling iki yada üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılmaktadır. Peeling meyve asitli yada TCA peeling şeklinde olabilmektedir. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü kişinin cilt yapısı ve mevcut olan soruna göre belirlenmektedir. Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma, kepeklenme gibi bulgular gözlenebilmektedir. Bu bulgular birkaç günde nemlendiriciler ile hafiflemektedir .

Güneşten Korunmak Şart!

Peeling sonrası yeni gelen deri güneşe karşı çok hassastır. Güneşten korunmak çok önemlidir. Güneş koruyucu kullanımına tedavi sonrası da devam edilmelidir. Mezolift yöntemiyle peeling işleminin beraber uygulanması üst ve alt derinin bir arada onarılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde mezolift işleminin etki süresi de uzamaktadır. Mezolift işlemi her mevsim yapılabilmekle birlikte peeling işlemi için yaz mevsimi uygun değildir.genclesmenin-sirri-Mezolifting-300x199

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.