Göz Kapağına Ameliyatsız Çözüm

Göz Kapağına Ameliyatsız Çözüm

Güvenlikle göze herhangi bir kötü etki ve hasar vermeden alt ve süt göz kapağı üzerine uygulanabilen göz çevresi yenileme sistemi olan “Emerge” ile göz çevresi tamamen yenilenir.

Dr. Yasemin Hizarcı

Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı

Mimik hareketlerinin yapısal olarak en çok hasar verdiği göz kenarlarına uygulanan yenileme sistemi ile cildin pürüzsüz dokusuna geri dönebilir. Yaşlanma etkilerinin hemen hemen ilk bulguları öncelikle göz çevresinde başlar. Göz çevresi cilt destek dokusunun zayıflığı, elastik kollegen liflerinin azlığı gibi nedenlerden dolayı erken yaşlarda kırışmaya, sarkmaya yatkın olur. Gerek kaz ayakları denen göz çevresini oluşturan çizgilerin oluşması gerekse göz kapağı düşüklüğü ile gözaltı torba oluşumunu önlemek için kadınlar ameliyatsız yöntemlere başvurur.

Göz Kenarları Nasıl Yenilenir?

Emerge yöntemi ile bayanlar göz çevrelerinde oluşan yaşlılık belirtilerine kolaylıkla veda ediyor. Daha önceleri lazer uygulamalarında göz etrafı ve kapağı çalışmalarında hem hasta gözü için koruyucu kapatıcı bir plak kullanılır. Dünyada göz çevresi uygulama yapan FDA onaylı tek sistem Emerge olarak bilinir. Bu laser sistemi sadece göz çevresi kırışıklıkları göz kapağı düşüklüğü gözaltı torbalanmaları tedavisi dışında cilt yenileyici özelliği ile çeşitli cilt problemlerinde başarılı sonuçlar alınan bir sistem olarak tanımlanır.

Uygulama Süresi Ne Kadar?

Uygulama cilt problemi olan her yaş grubuna 1-2 hafta arayla 4-5 seans aralığında yapılabiliyor. Uygulama bölgesine göre 15 dk ile 30 dk arası bir sürede işlem biter. Öncesinde anestezik krem yüze sürüldüğü için herhangi bir ağrı hissedilmez.

İşlem sonrası aşırı kızarıklık şişlik morarlama kabuklanma gibi yan etkiler görülmez. Güneş koruyucu krem sürülerek günlük hayata geri dönmek mümkündür. İlk 24 saat uygulama bölgesinin sıcağa maruz kalmamasına ve su değdirilmemesine dikkat etmek gerekir.

Diğer Uygulama Alanları Nelerdir?

Cilt çatlaklarında

Pigmente ( Leke) cilt alanlarında

Cildin renk ton farklılıklarında

Ciltteki yüzeysel ve orta dereceli kırışıklıklarda

Cilt yenileyici olarak ( akne, scar izlerinin tamirinde – sivilce izlerinde)

Göz kapağı düşüklüklerinde ameliyata alternatif olarak çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Akne-sivilce izlerinin tedavisinde altın iğne uygulaması ile kombine edildiğinde sonuçlar çok yüz güldürücü olmaktadır. Sivilce izlerinin yok edilmesinde önce Emerge ile microfraksiyonel lazer yaptıktan sonra uygulanan altın iğne tedavisi çok daha etkili olmaktadır.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.