Kendinizi Yenileme Zamanı

03.04.2014
48
Kendinizi Yenileme Zamanı

yeni-nesil-estetik-uygulamalarGünümüzde ilerleyen teknolojik gelişmeler ile cildiniz kısa sürede yenilenebilirsiniz. Yalnızca birkaç saat süren işlemler sonrası 10 hatta 15 yaş genç görünmek mümkün.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Estetik-Plastik Cerrah

Yüzdeki kırışıklıklar, çökmeler, genişlemiş gözenekler, lekeler, cilt kuruluğu gibi oldukça geniş bir alanda uygulanabilen operasyonlarla kadınlar öz güvenlerini tazeleyebilir. Botoks, plazmajel, peeling, endoskopik yöntem, boyun germe, kaş kaldırma ve lipofiling yöntemleri sayesinde kişiler estetik kusurlarını kolayca giderebilir, günlük hayatına rahatlıkla geri dönebilir.

Botoks; 2 dakikalık işlemle 6 ay gergin ve genç cilt görünümü sağlıyor.

Estetik cerrahinin sunduğu geniş olanaklarla genç görünmek artık çok daha kolay. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden olan botoks özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için son zamanların en ideal ilacıdır. İşlem 2 dakika içerisinde yapılır ve  işlem sonrası aynı gün kişi normal hayatına geri dönebilir. Uygulamanın kolay olmasına karşın uzman olmayan kişiler tarafından yapılması ciddi şekil bozukluklarına ve asimetrilere yol açabilir. Bu nedenle botoks işlemi uzman olan doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Botoksun etki mekanizması; mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimalize ederek, cilt yüzeyindeki kırışık bölgelerin düzelmesini sağlamaktır. İşlem uzman elde yapıldığında çok güvenli ve etkilidir. Altı aydan sonra ilaç etkisini yitirir, cilt eski haline döner.

Plazmajel, estetik uygulamalar arasında natürelliğiyle öne çıkıyor

Ameliyatsız ve yarım saat içinde tamamlanan bir yöntem olan Plazmajel, cilt kusurlarını gidermede oldukça etkili olmasıyla fark yaratır. Plazmajel’de uygulama yapılacak olan kişinin kanından özel bir yöntemle elde edilen sıvı, yüzün istenilen bölgesine enjekte edilir. Kişinin kendi kanından elde edilen içeriğiyle alerji riskini ortadan kaldıran bu uygulama, doğal ve sağlıklı yapısıyla öne çıkar. İşlem sonrasında kişinin cildi, daha genç ve canlı bir görünüme sahip olur.

Hazır dolgu maddeleri uygulaması, öğle tatili kadar kısa zamanda yapılabiliyor

Yüz çevresindeki çökükler ve kırışıklıklarda başarılı sonuçlar veren hazır dolgu maddeleri uygulamaları, dudak inceliği için de tercih edilebilir. Hazır dolgu maddelerinin uygulanması, yüze tatbike edilen anestezik içerikli bir krem ile yaklaşık beş dakika içerisinde, ince bir iğneyle gerçekleştirilir. Çalışan ve dolayısıyla da zamanı kısıtlı olan kadınların, öğle tatili gibi kısa zamanlarda dahi yaptırabildikleri bu uygulama, etkili sonuçları nedeniyle rağbet görmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatları arasında yer alan bu uygulama, kısa süren bir işlemdir ve normal yaşantıya hızla dönülebilir.

Estetik yüz cerrahisiyle, 10 günde daha genç bir görünüm

Ameliyatlı germe ve gençleştirme işlemi yüzdeki kırışıklıklar, yüz ve boyun derisindeki sarkmalarda uygulanır. Yüz gençleştirme; alın germe, kaş kaldırma, göz kapakları estetiği, cilt yenileme (Peeling) , dudak büyütme ve doldurma gibi işlemlerin gereğine göre bir kaçını ya da hepsini kapsayabilir. Estetik yüz cerrahisinde en son teknik olan Lift, yani minimal girişimle sarkan yüz dokularının kulak üstündeki sağlam kemik zarına asılmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi, kulak önünden çok küçük bir kesi yapılarak, lokal veya genel anestezi altında sarkan dokunun kulak üst tarafındaki sağlam kemik zarına kalıcı ve sağlam dikişlerle asılması sağlanır. Bu ameliyatla aynı zamanda boyun ve yüz bölgesine liposuction da yapılabilir. Klasik yüz germe ameliyatına nazaran daha kısa zamanda ve çok daha güvenli bir teknik olan M. A. C. S, klasik yüz germede rastlanabilen yüz siniri zedelenmelerini en aza indirir. Operasyon sonrası izler kısa zamanda kaybolur, morluk ve şişme daha az olur. Kişi normal hayatına, 10 gün gibi kısa bir süre sonra, 10 – 15 yaş gençleşmiş olarak döner. Kullanılan özel ve gizli dikiş sayesinde dikiş almaya gerek kalmaz ve dikiş kısa bir süre sonra kendiliğinden eriyerek vücut tarafından atılır.

Boyun germe ameliyatı ile boyun dokusu gençleşiyor

Boyun germe ameliyatı genellikle yüz germe ameliyatının bir parçasıdır, ancak gerektiğinde yalnız da yapılabilir. Boyundaki duruma göre operasyon yönlendirilir. Katlanma ve kırışıklıklar için, kulak arkasına germe yapılır. Eğer gıdıda yağlanma var ise, Liposuction yapılır veya çene altından yapılan bir kesi ile buradaki yağlar tıraşlanabilir. Geren bantlar kesilip kısaltılarak, gevşeyen boyun dokuları gerilir. Uygulama yüz germe ameliyatı ile aynı şekilde yapılır. Kişi ameliyat sonrası normal hayatına, 10 gün gibi kısa bir süre sonra, gençleşmiş olarak döner.

Lipofiling, kişinin kendi yağıyla uygulanıyor

Lipofiling, lokal anestezi ile kişini kendi vücudundan alınan yağ ve doku yüze enjekte edilmesi ile uygulanır. İçinde bolca kök hücre barındıran bu dokular yüze enjekte edildiğinde, cildin çok daha dolgun ve kırışıksız, yani çok daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Operasyon kişinin sadece kendi yağı ve dokusuyla, çok kısa zamanda, sosyal yaşamdan hiç kopmadan, hiçbir yabancı madde vücuda enjekte edilmeden uygulanır. Özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan lipofillinglerde, 3 – 4 ay sonra sadece yağın enjeksiyonuna bağlı dolgunluğun yanı sıra, ciltte gençleşme de görülür. Yağ hücrelerinin içinde bulunan kök hücrelerinin cilt hücresine dönüşerek, o bölgedeki cildi gençleştirdiği mikroskobik çalışmalarla saptanmıştır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, sadece kök hücre nakline nazaran, kök hücre açısından zengin yağ uygulamasının çok daha başarılı olduğunu göstermiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.