Saç Serpmeye Ne dersiniz?

Saç Serpmeye Ne dersiniz?

Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar yenileme terapisine dayanan Regenera Activa yeni bir tekniktir. Bu teknikte, kafa derisinin yenilenmesinde ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu’ kullanılır. Regenera Activa Therapy, saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için güvenli ve etkili bir tekniktir. Uygulama tek seanstır.

Dr. Erçin Özüntürk

Dermotoloji Uzmanı

Tekniğin çalışma prensibi; saç kökünün daha sağlıklı olması için ihtiyacı olan kök hücreleri ve destek doku hücrelerini kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde edilmesidir. Saç kökü hücresinin güçlenmesini ve kendini yenilemesine kuvvetli bir destek verir.

Nasıl Uygulanır?

Kadın ve erkekte saç dökülmesi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri daha dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmıştır. Bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlanarak problemli saçlı deri bölgelerine uygulanır. Kulak arkasından 34 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır. Bu saç kökleri özel bir hücre süspansiyonuna dönüştürüldükten sonra kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır belki birkaç yıl sonra tekrarına ihtiyaç duyulabilir.

Herkese uygulanabilir mi?

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur, kadın erkek herkese uygulanabilir. Çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilir. Çünkü bu uygulamalar özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına, parlaklığını kaybetmesine yol açar.

Saç ekimine alternatif mi?

Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadır. Dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılmasında bu yöntem çok önemlidir. Hızlı iyileşme, ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkmasına destek olduğu için saç ekimi ile birlikte uygulanmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.