Tamamlayıcı Tıp Tedavileri Yaygınlaşıyor

14.12.2012
55
Tamamlayıcı Tıp Tedavileri Yaygınlaşıyor

Ülkemizde son birkaç yıl içinde binlerce kişi özellikle sigara, alkol, kilo, ağrı ve alerji gibi sorunların tedavisinde Mora Terapi, Fitoterapi, Akupunktur gibi tamamlayıcı tıp tedavi yöntemlerini tercih etti.

Uzm. Dr. Ersal S. Işık

Aile Hekimliği Uzm. 

Son yıllarda ülkemizde de tamamlayıcı tıp tedavi yöntemlerine ilgi artıyor. Tamamlayıcı tıp tedavi yöntemleri ile kısa süreler içinde başarılı sonuçlar alınabilmesi, doktorların da bu tedavileri daha çok önermesine neden oluyor. Özellikle sigara, alkol, kilo, alerji, ağrı ve stres gibi sorunların çözümünde kullanılan tamamlayıcı tıp tedavi yöntemleri arasında, Mora Terapi, Fitoterapi, Akupunktur, Nöralterapi, Karyopraksi, Osteopati, Ozon tedavisi, Homeopati ve Enzim terapisi gibi farklı yöntemler ön plana çıkıyor.

Bunların arasında yer alan ve teknolojik bir cihaza bağlı olarak yapılan, Sağlık Bakanlığı onaylı Mora Terapi, zararlı bağımlılıklardan kurtulmak için en çok başvurulan tamamlayıcı tedavi yöntemleri arasında gösteriliyor. Türkiye’de bilimsel olarak sonuçları araştırılan elektromanyetik rezonans tıbbı olarak da bilinen Mora Terapi herhangi bir kimyasal ilaç almadan, vücutta hissedilmeyen elektro manyetik dalgalarla, bağımlılık yaratan maddelerin vücuttaki izlerini silerek bağımlılıktan uzaklaştıran bir yöntem. Sigara, alkol, ağrı, kilo, alerji gibi bağımlılıkları olan, stres yaşayan kişilerin bu sorunlar ile baş edebilmeleri için kullanılan Mora terapi yöntemi, diğer alternatif tıp yaklaşımları arasında, yan etkisi son derece az, çok kısa süreler içerisinde kalıcı sonuçlar ortaya koyan bir yöntem olarak diğerlerinden ayrılıyor.

Kamuoyunda yaygın olarak sigara bıraktırma yöntemi olarak bilinen Mora terapi aynı zamanda alkol, kilo, ağrı, alerji gibi sorunlarda da çok etkili sonuçlar ortaya koyuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.