Varoluş, Yok oluş ve Yeniden Doğuş Hikâyesi

Varoluş, Yok oluş ve Yeniden Doğuş Hikâyesi

Mart Ayı astronomik açıdan iki gök olayına sahne oluyor. Bu ay kelimenin tam anlamı ile bir tutulma mevsimi yaşayacağız. 9 Mart’taki güneş tutulmasını 21 Mart’taki ay tutulması izleyecek.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Güneş tutulmaları ayın dönüşü sırasında güneş ile dünya arasına girmesi ve gölgesinin de dünyanın üzerine düşerek güneş ışınlarını bir süreliğine görünmez hale getirmesidir. Bu olay sadece yeniay zamanında meydana gelebilir. Ay tutulmaları ise dolunay zamanında gerçekleşir ve ayın dünyanın yörüngesine girmesi ve güneşten aldığı parlaklığın kararmasıdır.

Astrolojik olarak yorumlamak gerekirse, 9 mart’taki Balık Burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması hayatımıza pek çok yeni başlangıçlar getirmekte. Balık, Zodyak’taki 12. Evin sahibidir. Fedakarlık, kurban olma, kurban etme temaları ile çok yakından ilişkilidir. Bu mevsimde, kendimizi varoluşu sorgularken bulabiliriz. Hayatımızın anlamı, hayatın anlamı, kim ve nerede olduğumuz ve tabii ki amacımız… Bunlar bir defterdeki gizli anılar gibi birer birer çıkacaktır önümüze. Doğası gereği değişken olan balık burcundaki tutulma temaları bize varoluştaki değişimi sorgulatacak ve hatta bizi değişimin ta kendisi yapacaktır.

23 Mart’ta dolunayda ve koç burcunda meydana gelecek olan ay tutulması ise yok oluş gibidir. Alışılagen düzendeki değişiklikler, Marsın yıkıcı doğasından kaynaklanan kayıplar ve tabii ki sahip olduklarımızı korumak için vereceğimiz güçlü mücadeleler. Üzerimizdeki ölü toprağı silkelenecek biraz. Hakkımıza sahip çıkmak için daha cesaretli olacağız.

Tüm bunlar bittiğinde ise bir yeniden doğuş hikayesi başlayacak. Mart ayının sonlarına doğru, tıpkı baharda açan çiçekler gibi kendimizi yepyeni ve canlı bir doğanın parçası olarak bulacağız.

Burçlara göre bu dönemde sağlık ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken konular başta ruh hali dalgalanmaları olacak. 23 Mart’taki dolunay sonrası kilo vermek için harika bir dönem. 9 mart sonrası ise yapılacak her türlü fiziksel aktivite sağlığın artmasına katkıda bulunacaktır.

Koç Burcu: Bu ay içinde belki de sağlıklarına en çok dikkat eden burçlar koç burçları ve yükselen burcu koç olanlar. Bu dikkati fazlaca abartmamalarında ve evham yapmamalarında fayda var. Tüm Koç’lar bu ay hep birlikte çok sıkı bir diyete başlamak isteyebilir. Koç yakınlarınızın beslenmelerine dikkat edin. Yine bu ay içinde her zamankinden daha hassas bir ruh hali içinde olabilirsiniz sevgili koçlar.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise Mart ayı özellikle dış görünüşleri açısından son derece özen gösterecekleri bir dönem olacak. Küçük estetik müdahalelere sıcak bakabilirler. Bu ay içinde özellikle böbreklerinin sağlığına çok dikkat etmeliler. Bol bol su içmeleri yararlı olacaktır. Adalet ve eşitlik duyguları zaman zaman o meşhur öfkelerini tetikleyebilir.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar için Mart Ayı, cinsel sağlık temaları bakımından yoğun bir ay olacak. Bu ay içinde çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları için çok uygun bir dönem olmayabilir. Cinsellikle ilgili bastırılmış duygular ve arzular gün yüzüne çıkabilir. Kendini yetersiz hissetmek kıskançlık krizlerine neden olabilir.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları için ve tabii ki yükselen burcu Yengeç olanlar için de Mart ayı özellikle kaslarına dikkat etmeleri gereken bir ay olacak. Gereğinden fazla egzersiz yapmak kas zedelenmelerine neden olabilir. Yine aynı şekilde iş yaparken, ağırlık kaldırırken de özenli olmalılar. Bu ay içinde yengeçlerin keşfetme arzuları her zamankinden daha güçlü olabilir ve hesapsız maceralar yaşamak isteyebilirler. Doğa yürüyüşüne meraklı olan yengeçler, günün yorgunluğunu atmak ve yorulan kaslarını dinlendirmek için SPA masajından fayda görebilirler.

Aslan Burcu: Aslan Burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise dizler ve dişlerin sağlığı önemli. Diş hekimi randevularını ihmal etmesinler. Biraz kendilerini dinlesinler. Özellikle de dizleri ile ilgili sıkıntıları varsa mutlaka doktorlarına gitsinler. Bu ay içinde Aslan’lar için mutlak disiplin söz konusu. Çok sert olabilirler. Papatya çayları gibi bitkisel çaylar iyi gelecektir.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise aşk, uyum ve ahenk kapıda. Bu nedenle sevgili Başak’lar kalp sağlıklarını ihmal etmemeliler. Bu dönem hala daha kilo vermek ve diyet yapmak için uygun bir dönem olmamakla beraber, Temmuz ayından itibaren özledikleri fit görünüme kavuşacaklar. Diyet yaparken aç kalmamalılar. Yoksa bağışıklık sistemleri zayıflayabilir.

Terazi Burcu: Mart ayının en kafası karışık burcu Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar. Şu an kendilerini pek çok önemli olayın arifesinde hissediyor ancak neyi ne zaman yapacakları konusunda kendi içlerinde pek çok fikir ayrılığı yaşıyorlar. Çok dalgın olabilirler. Dalgınlıktan kaynaklı kazalarla karşılaşabilirler. Kısa tatiller yararlı olacaktır. Nefes çalışmaları ve meditasyon ise odaklanmalarına yardımcıdır.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise Mart ayı ve tutulmalar, migren ve baş ağrılarını tetikleyebilir. Düşünceleri karamsar olabilir. Algıları açık olan Akrep’ler kendilerini zaman zaman hiç istemeseler de duygusal karmaşaların ortasında bulabilirler. Bu ay içinde kendi bilinçaltlarının her türlü oyununa karşı açık olacaklar. Yanılsamaları gerçek zannedebilirler. Hayati kararları vermek için beklemeleri gerekir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise Mart Ayı mevsimi geçiyor olmasına rağmen grip ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı dikkatli olmalılar. Havaların ısınması ile birlikte maceracı Yay’lar daha fazla açık havada olmak isteyecekler. Bu esnada sağlıklarını korumak için gereken önlemleri almalılar. Risk almaktan kaçınmaları gerekir.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar ise bir ısınan, bir soğuyan değişken havalara uyum sağlamakta zorlanabilir. Solunum sistemi hastalıklarına karşı önlem almalılar. Dizeri ve eklemlerinin sağlığına da dikkat etmelerinde fayda var. İnatçı yapıları nedeniyle doktor kontrollerini aksatmamalılar.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise Mart ayında en çok sindirim sistemlerine dikkat etmeliler. Öğünleri düzenli olmalı. Sağlıklı ve dengeli beslenmek için ise mutlaka bir uzmandan destek almaları şart. Kulaktan dolma bilgiler ile diyet reçeteleri düzenlemeleri faydadan çok zarar getirebilir.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar da Mart ayındaki tutulmalardan en çok etkilenen burçlardan olacak. Kendileri ile ilgili olarak pek çok değişim ve dönüşümün eşiğindeler. Bu ay içinde her zamankinden daha hülyalı olabilirler. Bu durum küçük sakarlıklar meydana getirebilir. Bu nedenle odaklanmalarında yarar var. Ayak sağlıklarına özen göstermeliler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.