Yürümek Lenfomayı Yenmekte Destek Oluyor

10.09.2014
59
Yürümek Lenfomayı Yenmekte Destek Oluyor

yurumek-lenfomayi-yenmekte-destek-oluyorLenfoma hastalığında olabildiğince aktif olunmalıdır. Enfeksiyon riskinin yüksek olduğu dönemlerde toplu yaşam bölgelerine girmemek koşuluyla yürüyüş, yoga, yüzme ve diğer aktiviteler ile direnç arttırılabilir. Yüksek moral ile sosyal yaşamdan kopmamak gerekir.

Dr. Sinan Akkurt

Biorezonans Uzmanı

Hastalıktan değil, geç kalınmaktan korkulması gerekir. Karşımıza çıkabilecek belirtilerde mutlaka hekim kontrolüne gidilmesi gerekir. Belirtiler boyun, koltuk altı veya kasıkta büyümüş, ağrısız, lastik kıvamında lenf düğümleri, alkolün etkilerine daha duyarlı hale gelmek, açıklanamayan kilo kaybı, sebebi anlaşılamayan ateş, gece terlemeleri, öksürük, solunum zorluğu veya göğüs ağrısı, aşırı halsizlik ve yorgunluk, sebebi açıklanamayan kilo kaybı, vücutta kaşıntı olarak sıralanır.

Lenfoma bulaşıcı bir hastalık olmadığından, uzak durulmak bir yana moral aşılamak için yakın ve sıcak davranmak son derece önemlidir. Hastanın aç ve uykusuz kalmaktan, sağlıksız beslenmekten, alkol ve sigaradan, grip olmaktan, mikrop kapmaktan kaçınması gerekir. Lenfoma hastalarının kemoterapiden dolayı ilikleri zarar görür. Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi ile bu sağlanabilir. Aynı zamanda hastaların savunma mekanizmaları da güçlendirilebilir. Lenfoma tedavisinde biorezonansın en önemli rolü, bağışıklık sistemini güçlendirilmesi. Lenfoma bağışıklık sistemimizi zayıflatarak oluşan bir hastalık olduğu için biorezonanstan bu konuda etkin bir şekilde yararlanabiliriz. Kemoterapinin etkinliğini arttırırken, yan etkilerini de azaltabiliyoruz. Hasta kemoterapi sırasında daha rahat bir dönem geçirebilir. Biorezonans tedavisi klasik tıpla birlikte rahatlıkla uygulanabilir, birbirine negatif etki oluşturmayıp, aksine birbirine sinerji yaratabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.