Yüzde Saten Etkisi Yaratan İşlem

Yüzde Saten Etkisi Yaratan İşlem

Cildin yaşlanmasını durdurmak, sıkı ve genç bir cilt elde etmek için son yıllarda ameliyat yerine cerrahisiz uygulamalar da tercih ediliyor. Yüz germede yeni teknoloji olan saten yüz germe ile cildin her katmanı yenilenir ve cilt eski haline tekrar dönmez.

Uzman Estetisyen Zeliha Özdemir

Günümüzde teknoloji her alanda olduğu gibi sağlık, estetik, güzellik alanlarında da hızla gelişmeye devam ediyor. Sağlıklı ve güzel yaş almak için anti aging yöntemler gelişim göstermeye devam ederken, uzun iyileşme sürçleri ile kişileri sosyal ve iş hayatından koparan ameliyatlar yerine cerrahisiz estetik uygulamaların popülerliği artıyor. Günümüze kadar gelen uygulamalar arasında en kayda değer sonuçlar radyofrekans-ultrason içeren uygulamalar ve saten yüz germe işlemi şu ana kadar uygulanan en başarılı işlemlerden biri.

Ciltte pürüzsüz saten etkisi yaratır

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde, radyofrekans, hybrid enerji, fokuslu ultrason, akustik dalga teknolojilerinin kullanılır ve uygulama sonunda sıkı, gergin ve toparlanmış bir cilde sahip olunur.

Cildin yaşlanmasını durdurmak, sıkı ve genç bir cilt elde etmenin ilk yolu cildi canlandırmaktır. Saten yüz germe işlemi her dokuya etki eder ve kişinin kolajeninin tamamını uyarılır. Uygulama sonunda yenilenme süreci hemen başlar. Kişi uygulama sonunda gerçekleşen farkı hemen görür ve hisseder.

FDA onaylı alet kullanılıyor
Saten yüz germe işlemi aynı anda hem radyo frekansı hem de ultrasonu birlikte kullanılabilen özel bir aletle yapılır. FDA (Amerika Sağlık Örgütü) tarafından kırışıklık giderme onayı olan bir cihazdır. Ameliyatsız yüz germe cihazlarında kişinin yaşına, yüzündeki deformasyona göre seans sayısı ve uygun cihaz belirlenmektedir.

Özellikle bu tarz uygulamaları erkekler de çok fazla tercih ediyor. Çünkü genellikle erkekler dışarıdan anlaşılmayan, kimsenin fark etmediği uygulamaları, doğal görünen gençleştirme yöntemlerini kullanmak istiyor. Uygulama ile tamamen doğal ve cildi gençleştirici görüntüler elde edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.